Presunúť na hlavný obsah

Domácnosť podľa feng šuej. Takto si do života pritiahnete peniaze a šťastie

Bývanie

Staré čínske umenie je inšpiráciou pre milióny ľudí po celom svete. Jeho podstate spočíva v energii, ktorú každý dom produkuje. O tom, či bude pozitívna, alebo negatívna rozhoduje práve usporiadanie nábytku a iných doplnkov. Niektorí dokonca tvrdia, že za nešťastím a neúspechom v živote môže byť práve nesprávne usporiadanie miestnosti. Za pokus to stojí, čo poviete?

Vchodové dvere a predsieň

Vedeli ste, že aj taký jednoduchý prvok, akým je rohožka, má dôležitý význam? V prvom rade by mala byť dostatočne široká na to, aby pokryla dvere po celej šírke a zabránila tým nečistotám, v metaforickom prenesení negatívnym energiám, pri vstupe do príbytku. Ak vám to situácia dovoľuje, ozdobte si vstup kvetmi. Tie vám do domu totiž dokážu privolať úspech, no zároveň aj pokoj aj čistotu. Vchodové dvere by sa mali otvárať dovnútra - nakoľko tak dovoľujú všetkým týmto energiám vojsť do vášho priestoru. 

Pri vstupe do predsiene by ste mali dbať na to, aby sa zrkadlo nenachádzalo oproti dverám. Všetka energia by sa totiž pri vstupe odrazila a z vášho domova by sa stalo prázdne, depresívne miesto. V priedsieni by sa malo nachádzať podľa možností čo najviac svetla. Táto miestnosť je ideálna aj na všetky obrazy, kvety, milé fotografie či iné dekorácie, ktoré vám spôsobujú radosť. V priedsieni totiž dokážu svoju pozitívnu energiu niekoľkonásobne zvýšiť.

Kuchyňa

Aj keď je dôležité dodržiavať poriadok všade, v kuchyni by ste si mali dať obzvlášť pozor. Ak vám v živote chýbajú peniaze, pozrite sa na stav svojho sporáka. Ten by mal byť v čo najlepšom stave, zbavený akýchkoľvek mastnôt - a to najmä platí pri rúre. Nečistý sporák totiž zastavuje tok financií do domácnosti. Pre prísun peňazí sú mimoriadne dôležité aj funkčné vodovodné kohútiky - nemala by z nich kvapkať žiadna voda. Číňania veria, že s každou kvapkou totiž nechávate odtekať aj spomínané financie.

Odpadkový kôš symbolizuje podľa feng šuej problémy vo vašom živote. Mali by ste tak odpad združovať výhradne na jednom mieste a nenechávať ho odstávať príliš dlho, inak sa vám v živote budú kopiť aj problémy. 

Osobitný význam má jedálenský stôl. Ten by mal byť podľa pravidiel oválny alebo okrúhly, aby pôsobil čo najviac harmonicky. Okolo neho by mali byť tri stoličky, a to aj v prípade, že v domácnosti býva jeden človek. Ďalšie stoličky totiž vyvolávajú energiu priťahovania ľudí.

Neprehliadnite: Adriana mala už dosť rušného života a odišla na vidiek. Vybudovala vlastnú značku, ktorá spája ručnú prácu so štýlom

 

Obývačka

Harmónia je v hlavnej miestnosti, kde sa stretáva celá rodina, mimoriadne dôležitá. Podporíte ju najmä zemitými farbami - béžovou, tmavo zelenou či hnedou. Dajte si však pozor, aby na druhej strane nebola fádna a nezabúdajte ju doplniť naopak pestrými doplnkami. Njaobľúbenejšími farbami feng šuej sú zlatá, biela, červená a čierna, ktoré vám dokážu podľa starého čínskeho presvedčenia harmonizovať energiu.

Podstatou je, aby bolo v obývačke čo najviac svetla. Cez deň by pre vás malo byť prioritou denné svetlo, večer sa snažte obývačku osvetliť buď lampičkami, ozdobnými svetlami či sviečkami.

Pozor by ste si mali dať na kvety - všetky, ktoré už nie sú v najlepšom stave, alebo sú dokonca zvädnuté, by mali ísť z izby von. Spomaľuje to totiž tok energie - najmä ak sa nachádzajú v rohu izby. Toto platí aj pre rôzne poľovnícke trofeje, či obľúbené susšené kvety. Nahraďte ich radšej živými.

Spálňa

Spálňa by sa mala nachádzať čo najďalej od vchodových dverí. Na rozdiel od iných miestností, by ste túto malo držať v čo najväčšom minimalizme bez zbytočných doplnkov. Podľa pravidiel feng šuej by ste v žiadnom prípade nemali mať v spálni elektronické zaradenia, akými sú počítač či televízor, ale dokonca ani knihy. Nielenže to narúša pokojný spánok, ale výrazne môže ovplyvniť aj váš vzťah. Všetko, čo sa v tejto miestnosti nachádza, by malo byť v páre - až na samotnú posteľ či matrac. Číňania totiž veria, že ak máte dva matrace, spôsobuje to roztržky vo vzťahu. Dôležité je taktiež spomenúť, že by Vaše nohy nemali smerovať von z dverí. Prichádzate tým totiž o energiu a v skutočnosti si tak poriadne neodpočiniete. Vaša spálňa by tiež nemala byť umiestnená pod šikmou stenou, nakoľko to spôsobuje nerovnováhu vo vzťahu.

Prečítajte si: Dodajte domovu punc výnimočnosti a harmónie: Stačí zmeniť týchto pár detailov a budete sa cítiť ako v raji

Toaleta a kúpeľňa

Najmenšie, no taktiež veľmi dôležité miesnosti majú tiež zopár pravidiel. Azda najdôležitejším je, že dvere musia byť neustále zavreté, nakoľko vám inak bude z domu odchádzať pozitívna energia. Toto platí aj pre toaletnú dosku, ktorá by mala byť za každou vykonanou potrebou zložená.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe