Presunúť na hlavný obsah

Dodajte domovu punc výnimočnosti a harmónie: Stačí zmeniť týchto pár detailov a budete sa cítiť ako v raji

Bývanie

Chceli by ste oživiť svoj domov a dodať mu nový punc výnimočnosti a elegancie? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi. Zistíte, že skutočne platí - detaily tvoria celok!

Rady by ste premenili svoj domov na oázu pokoja a luxusu no neviete, ako na to? Máme pre vás niekoľko skvelých tipov, s ktorými dosiahnete požadovaný efekt v enormne krátkom čase. A ešte malý bonus - rozhodne vám to nezruinuje finančný rozpočet!

Obývačka ako hlavný piliér domova

Hovorí sa, že práve obývačka je srdcom domu. Práve preto by ste sa v nej mali vždy cítiť príjemne. Ak jej potrebujete dodať nový šat, zvládnete to naozaj celkom jednoducho. Myslite na detaily. Štýlová lampa, netradičné zrkadlo, či atypický konferenčný stolík dokážu zázraky. A v kombinácii s rôznymi druhmi rastlín navyše navodíte komukoľvek okamžitý pocit relaxácie. Pokiaľ máte obývačku prepojenú s jedálňou, snažte sa doplnky ladiť tón v tóne. 

Zelená nesmie chýbať

Všetci vieme, že zelená farba upokojuje. A dobre to vedia aj bytoví dizajnéri. Možno práve preto mnohé doplnky nájdete v zelenej farbe. Nebojte sa po nich siahnuť, aj keď vyzarejú na prvý pohľad príliš výrazne. Dokonca ak skombinujete rôzne odtiene zelenej na jednom mieste, docielite nádherný efekt. 

Prečítajte si: Slovenka Soňa navrhovala interiéry milionárom: Rozhodla sa vrátiť do rodnej krajiny, kde chce ponúknuť to najlepšie

Dokonalé detaily, ktoré dotvoria celok

Aj obyčajné vankúšiky rôznych farieb a materiálov sú dokonalou voľbou. V obývačke aj spálni budú vyzerať perfektne. Nebojte sa ani flitrov, práve naopak. Dosiahnete nimi už spomínaný punc luxusu. 

Vôňa, ktorá zadefinuje a očarí

Ruku na srdce, čo si všimnete ako prvé, keď vojdete do nového priestoru? Neviete si spomenúť? Vôbec sa nedivíme. Prvá asociácia s čímkoľvek novým sa totiž vytvára na základe vône. Vďaka nej si určité miesta obľúbite alebo nie. Vôňou v interiéri dokáže zmeniť veľa. Viete navodiť pocit pohody, uvoľnenia, vášne, či šťastia. Preto nezbúdajte na sviečky, aromalampy, či esenciálne oleje. 

Mohlo by vás zaujímať: Materiál sezóny, ktorý oživí každú miestnosť u vás doma: Vyhrajte sa s drevenými prvkami

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe