Presunúť na hlavný obsah

Premeňte svoj domov na vidiecku oázu: Vďaka tomuto to zvládnete bez väčšej námahy

Bývanie

Ak snívate o romantickom vidieckom miestečku, kde si budete užívať chvíle s partnerom, mali by ste to začať meniť na realitu. Pomôžu vám k tomu tieto doplnky.

Základný prvok

Ak je nejaký materiál, na ktorý by ste sa pri budovaní či prerábaní domova na vidiecke sídlo mali zamerať, tak je to jednoznačne drevo. Klasika, ktorá sa nikdy nezunuje. Práve tento materiál dodáva obydliu nádych vidieka, útulnosti a a hrejivosti. Sústrediť sa môžete na väčšie detaily ako stropy, podlaha, veľké knižnice z masívneho dreva, no zároveň tak i na drobnosti ako stolík, či stoličky, okenice a aj obyčajné doplnky - tácka, retro hračky.

Prečítajte si: Dodajte domovu punc výnimočnosti a harmónie: Stačí zmeniť týchto pár detailov a budete sa cítiť ako v raji

V tomto prípade je ale dôležité dbať na dve veci - kvalitu a jednotnosť. Kvalita pri nákupe dreva je v podstate investícia na takmer celý život. So správnym materiálom vynikne váš domov ešte viac. A rovnako tak je dôležité venovať pozornosť tomu, aby ste nemiešali rôzne druhy dreva, ale držali sa rovnakého odtieňa. 

Mohlo by vás zaujímať: 5 zásad škandinávskeho bývania: Takto vytvoríte pravé teplo domova

Vyhrať sa ale môžete s farbami pri ostatných doplnkoch, ako koberce, vankúše, rohožky, závesy či návliečky... Ak skombinujete farby a kvalitné drevené materiály, dosiahnete skutočne dokonalý výsledok. No ak sa však chcete vyvarovať klasickému "chalupárskému" štýlu, skúste kombináciu vidieckych prvok a industrializmu, teda dreva a kovu. Dosiahnete tak orignálny vzhľad interiéru

Zopár inšpirácie nájdete vo fotogalerii

Neprehliadnite: Bytový dizajnér André Sedmák: Pri prerábaní vám postačí vymeniť tieto základné veci a máte nový domov

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe