Presunúť na hlavný obsah

Aktuálna situácia hýbe svetom: Ako trávi Veľkú noc plus size modelka Kristína Kúdelová a na aké zvyky nedá dopustiť?

Slovenské celebrity

Sympatická a očarujúca plus size modelka, Kristína Kúdelová žije v krajine, ktorú azda najzásadnejšie zasiahla súčasná pandémia. Ako známa Slovenka prežíva Veľkú noc v Miláne a čo všetko jej toto obdobie dalo a vzalo?

Ako vyzerajú Tvoje tohtoročné veľkonočné sviatky?

Asi tak ako u väčšiny ľudí. V Taliansku je povolené vychádzať iba pri nevyhnutných prípadoch (nákup, venčenie psa či lekáreň), takže na prechádzku v prírode, či grilovačku vonku môžeme zabudnúť. Okrem toho sa vonku nemôžte zdržiavať príliš dlho. 

Na nákup môžete ísť iba 2x do týždňa, v deň stanovený podľa začiatočného písmena vášho priezviska. Takže tento rok budem doma s priaťeľom a bude to vyzerať asi ako ostatné dni počas karantény. 

Aké majú Taliani zvyky, tradície, ktoré si si práve v tomto období obľúbila?  

Nemajú špeciálne zvyky. Trávia spolu čas, majú nekonečne dlhé obedy a niekedy je pri jednom stole aj 20 ľudí. Deti dostávajú veľkonočné vajíčka.

Osobne preferujem takýto typ Veľkej noci ako slovenskú šibačku. (smiech)

Prečítajte si: Rozhovor: Dominika Navara Cibulková o príprave na pôrod: Ako prebieha jej tehotenstvo a čomu sa vyhýba?

V čom bude pre Teba táto Veľká noc iná?

Asi úplne vo všetkom. Veľkú noc som vždy trávila či už v kruhu mojej rodiny alebo v kruhu rodiny môjho priaťeľa v Taliansku. 

Vždy sme tieto časy trávilli v prírode, grilovali a podobne. Jar je moje obľúbené ročné obdobie a tento rok si ho bohužial budem môcť užívať iba z okien môjho bytu. 

Ako toto zvláštne obdobie prežívaš? 

Na začiatku som myslela, že sa zbláznim zavretá doma, no už som si našla taký môj rytmus dňa a vôbec na to nemyslím...  Akoby to bolo úplne normálne nemôcť ísť do školy, do kina, na večeru alebo sa len tak poprechádzať v prírode.

Treba si ale uvedomiť, že je naša povinnosť byť doma a relatívne je to dosť jednoduchá vec, veľa z nás nemusí chodiť do roboty a môže tráviť čas s rodinou. Nakoniec to nie je taká katastrofa.

Mohlo by vás zaujímať: Najlepšie tehotenské outfity Ivany Gáborík: Takto sa zmenil jej šatník, odkedy je tehuľkou

Na čo sa najviac tešíš, keď sa celá situácia upokojí a život sa začne pomaly vracať do "normálu"?

Na dlhé prechádzky po Miláne. Teším sa ako budem môcť vidieť toto mesto znovu ožívať. Možno turista si to tak neuvedomí ako ten kto tu žije, ale Miláno má neskutočnú atmosféru.

Toto mesto nikdy nespí. Potom sa veľmi teším , keď sa znovu vrátim domov do Bratislavy a uvidím moju rodinu. Nechcem sa teraz vrátiť, lebo by to bolo celkom komplikované a nechcem ani riskovať, no veľmi mi chýbajú.

Je niečo, čo Ti toto obdobie dalo? 

Dalo mi toho veľa, asi ako každému z nás. Na chvíľku sme dostali všetci možnosť zastaviť sa a oddýchnuť si.

Dúfam a pevne verím, že keď toto všetko skončí, budeme si viacej vážiť maličkosti, ktoré sme doteraz nevideli a neuvedomovali sme si aké máme štastie isté momenty zažívať... a tým myslím aj jednoduchú prechádzku v prírode ( na Slovensku sa to ešte dá ale tu už mesiac nie). Už teraz sa teším aké to bude keď to všetko skončí.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe