Presunúť na hlavný obsah

Rozhovor: Lenka Raimanová Šóošová o svete na sociálnych sieťach a detských profiloch

Slovenské celebrity

Známa moderátorka Lenka Raimanová Šóošová vedie roky vzorne usporiadaný rodinný život. Pre Feminity však prezradila, ako si udržiava súkromie, čo si myslí o detských účtoch na Instagrame a do akých reklám by nikdy nešla.

I keď ste verejne známa osoba, svoje súkromie si dokáže strážiť. Príkladom je i vaša svadba, ktorá prebehla v úplnej tajnosti. Robíte to nejako cielene? 

Mám rada "náš vlastný svet". Naučila som sa ľudí viac počúvať ako rozprávať o sebe. A keďže sa ma na svadbu naozaj nikto nepýtal, neklamala som. Skrátka nebolo komu čo povedať...

V dobe sociálnych sietí je však ťažké si ustrážiť svoje súkromie. Stretli ste sa už niekedy s obťažovaním práve cez Instagram?

Áno, ale nie je to nič dramatické. Nie som hollywoodska hviezda. Navyše, na sociálnych sieťach máte svoje pravidlá. Obťažuje vás niekto? Zablokujete ho!

Mohlo by vás zaujímať: Beauty rutina bývalej kráľovnej krásy: Bez týchto produktov si Veronika Vágnerová nevie predstaviť svoj deň


Aký je váš pohľad na „dobu sociálnych sietí“. Stotožňujete sa s ňou, alebo máte k nej nejaké výhrady?

Tak, ako všetko na svete, aj sociálne siete majú svoje plusy a mínusy. Stretnete v rámci nich veľa zaujímavých ľudí (často sú to potom vaši hostia v Teleráne), nájdte tam množstvo inšpirácie aj rád. Rovnako sú však aj plné povrchnosti, hoaxov, falošných obrazov... Možno už žijeme v dobe "ukáž mi koho followuješ, a ja ti poviem, kto si". Preto treba nastaviť hranice a nepodliehať prchavej moci lajkov a hodnotení. Teraz mi napadla jedna časť zo seriálu Black Mirror, kde sila hodnotenia a uznania v rámci sociálnych sietí presiakla až do bežného života. Trošku sci-fi a trošku strašidelná realita. Držím sa, našťastie, pri zemi. 

Do akej miery spolupracujete so značkami na IG? Podľa čoho si vyberáte značky? Do akej spolupráce by ste nešli?

Nie som influencer. A tak mi svieti STOPka predtým, aby som robila reklamy čomukoľvek, čo nezodpovedá môjmu vkusu. Precízne si vyberám nielen spolupráce na sociálnych sieťach. To je asi odpovedať na všetko. 

Prečítajte si: Adela Vinczeová zožala v týchto šatách veľký úspech: Pozrite si najlepší výber jej stylingov, ktoré ju premenili na dámu


Mnoho mamičiek zakladá účty aj svojim deťom. Prídem vám to v poriadku?

Každá mama cíti veci inak. Každá mama vie, čo je pre jej dieťa dobré. Doba a skúsenosti tieto naše rozhodnutia často menia. Ja to dnes cítim tak, že svoje deti v tomto priestore do istej miery chránim. Nevylučujem však, že o rok či dva bude mať Riško vlastný instagramový profil.

Ste mamička, manželka a neposlednom rade úspešná moderátorka. Máte nejaké „know-how“, ako sa dá takto úspešne spojiť rodina s kariérou? Ocitli ste sa niekedy v bode, keď ste si neboli istá, či idete správnym smerom?

Mám to šťastie, že pre tento môj multitasking má moja rodina pochopenie. Že mám tolerantného partnera a deti, ktoré už veľa chápu. Preto všetko do seba zapadá. A či som sa ocitla v bode, kedy by som si nebola istá? Áno, ale všetky indície ma vrátili k presvedčeniu, že môj smer je správny a ja to dokážem ukočírovať. 

Neprehliadnite: Naša najúspešnejšia topmodelka Michaela Kocianová: Koronavírus takto ovplyvnil jej život, zostala radšej na Slovensku

Ako veľmi ovplyvnila súčasná situácia váš bežný chod domácnosti? Je náročná udržiavať deti zabavené od rána do večera?

Museli sme si ako rodina nastaviť úplne nový režim. Stálo ma to pár chvíľ nepokoja a niekoľkokrát som musela zvýšiť hlas, čo nebýva často zvykom. Sú dni, kedy to ide ako po masle a večery, kedy si zavzdychám. Ale je nám spolu dobre a dni letia až príliš rýchlo.

Čo vám tak momentálne chýba najviac? 

Rodina, objatie, človečina...

- Najčítanejšie -