Presunúť na hlavný obsah

Najkrajší nástupník na kráľovský trón chce žiť ako bežný smrteľník: Čo je jeho najväčšou vášňou a slabosťou zároveň?

Zahraničné celebrity

Švédsky princ Karol Filip je roky považovaný za jedného z najsexi mužov planéty. On sám sa však aj napriek postaveniu a možnostiam snaží žiť ako bežný človek. Ako vyzerá jeho deň a čo je pre neho prioritou?

Stal sa miláčikom ľudí po celom svete

Karol Filip je jediným synom kráľa Karola XVI. Gustáva a do roku 1980 bol priamym dedičom trónu. Prvého januára toho roku sa však zmenil zákon o nástupníctve, a tak sa priamou dedičkou švédskeho trónu stala jeho sestra Viktória. Tá získala titul vojvodkyňa z Västergötlandu, čo je jedna z historických provincií Švédska. Samotný princ Karol Filip je však vo Švédsku natoľko obľúbený, že mnohí ľudia by ho na švédskom tróne videli omoho radšej ako právoplatnú následníčku, princeznú Viktóriu.

A to aj napriek nie príliš lichotivej minulosti jeho manželky Sofie, ktorá ešte v roku 2004 nafotila polonahé fotky, pre švédsky pánsky časopis Slitz a snažila sa zviditeľniť v známej reality show Paradise Hotel. Po účasti v známej show, však odišla do New Yorku a začala sa venovať jóge. No a v roku 2010 spoznala muža svojich snov - obľúbeného princa. Odvtedy však prešlo veľa času, Sofia sa stala dvojnásobnou mamou, venuje sa vo veľkom charitatívnej činnosti a ľudia ju milujú rovnako ako jej manžela.

Ľudia zbožňujú princa pre jeho veľkorysosť, láskavosť, dobrosrdečnosť a odhodlanie pomáhať tým najzranitelnejším. Je mimoriadne ľudský a snaží sa napriek povinnostiam pomáhať ako sa len dá.

Mohlo by vás zaujímať: Najznámejšie sestry Kendall a Kylie Jenner sa nedelia len o značku oblečenia, ale aj o chlapov

Takto vyzerá jeho deň 

Každodenný program princa je naozaj veľmi náročný a nabitý. Deň začína vybavovaním emailov, korešpondencie, následne si dá šálku kávy a raňajky s rodinou. Hneď potom odchádza a ide na dohodnuté stretnutia a návštevy. Absolvuje povinnú "tortúru" vyplývajúcu z postavenia a ďalej sa venuje vlastnému biznisu. V neposlednom rade veľmi rád a často pomáha manželke s charitatívnou činnosťou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Prinsparet (@prinsparet),

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Prinsparet (@prinsparet),

 

Napriek tomu, že o svojom súkromí obľúbený princ často nehovorí, v rozhovore pre magazín Svensk Damtidning predsa len čosi prezradil. „Doma som kráľom kuchyne. Radi spolu doma varíme, chlapci sú dobrí jedáci, obaja sa v kuchyni pohybujú radi a takisto skúšajú so mnou nové jedlá.” Vzor má v tomto jednodznačne vo svojom otcovi. Švédsky kráľ Carl Gustaf, rovnako rád svojim trom deťom varil. „Mali sme skvelú kuchyňu, často varil aj náš otec.” Veľa času trávi rodina vonku a prechádzkami - to je pre princa srdcovkou. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Prinsparet (@prinsparet),

Prečítajte si: Dajú sa Brad a Jennifer opäť dokopy? Neuveríte, čo Angelina vystrája Bradovi, že by ju dobehla žiarlivosť?

Jednej svojej vášne sa nedokáže vzdať hoci jeho manželka nie je nadšená

Zatiaľ čo napríklad v takej Británii, majú členovia monarchie zakázané podnikať, vo Švédsku to neplatí. Princ Karol Filip vyštudoval grafický dizajn v Štokholme. Dnes je spoluvlastníkom dizajnérskeho štúdia Bernadotte & Kylberg.

Princ bol kedysi aj skautom a naozaj obľubuje život v prírode. Zaujíma sa o šport a atletiku, jeho srdcovkou je futbal, plávanie a lyžovanie. No a veľkú záľubu má v automobilových pretekoch. Práve tento jeho koníček je tým, ktorému dodnes nedokáže prísť na chuť jeho manželka. Prirodzne má o svojho muža strach. No princ jednoducho rýchle a silné autá miluje. Je to pre neho tá najlepšia forma relaxu a vždy keď má trochu času venuje sa tejto svojej záľube. Vraj už ako malý túžil byť automobilovým pretekárom a takto sa mu aspoň trošku jeho sen plní.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Prinsparet (@prinsparet),

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Prinsparet (@prinsparet),

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus