Presunúť na hlavný obsah

Rozhovor: Dominika Navara Cibulková o príprave na pôrod: Ako prebieha jej tehotenstvo a čomu sa vyhýba?

Slovenské celebrity

Už sa jej to blíži. Dominika Navara Cibulková už čoskoro privedie na svet svoje prvé dieťa.

Známa športovkyňa Dominika Navara Cibulková sa už nevie dočkať dňa, kedy svoje vytúžené dieťa po prvýkrát chytí do náručia. Čas sa jej pomaly kráti. V rýchlom rozhovore nám exkluzívne prezradila, z akých vecí má budúca mamička najväčší strach, ako sa momentálne chráni najviac a čo jej naopak obavy nerobí.

Prečítajte si: Adela Vinczeová zožala v týchto šatách veľký úspech: Pozrite si najlepší výber jej stylingov, ktoré ju premenili na dámu 

Už čoskoro vás čaká pôrod. Je nejaká vec, z ktorej máte vyslovene strach či vás nejakým spôsobom desí?

Tak, musím sa priznať, že vyslovene strach z nejakej špeciálnej veci nemám, ale samozrejme, že celý ten pôrod ma trochu desí. Keďže som to nikdy nezažila, pripravujem sa na to, že to bude naozaj ťažké a som zvedavá, ako to zvládnem. Takže asi taký celkový strach, z toho, aké to bude a čo to bude, predsa len je. Bude to úplne nová situácia, aj keď všetci kamoši alebo známi mi hovoria, že to zvládnem ľavou zadnou, no tak uvidíme. Verím, že budem taká hrdinka aj po pôrode.

Tým, že mám stále rodiť mimo Slovenska, tak som vlastne mala mať aj také stretnutie ohľadne pôrodu a ohľadne vecí, aby som sa na to pripravila, ale tým, že sú teraz zatvorené hranice, tak bohužiaľ, sa nič také nekoná. Iba s mojou doktorkou, ktorú mám tu na Slovensku, s ktorou riešim veci, a ku ktorej stále chodím na kontrolu. Niektoré veci sa jej pýtam a vždy sa informujem, keď ma niečo zaujíma, ale inak som ten typ, ktorý naozaj chce vedieť len tie najnutnejšie informácie a chcem byť skôr hodená do vody. Viem, že je tam veľmi dôležité dýchanie a také veci a toto mám zo športu zvládnuté, takže uvidíme.

Venujete samotnému prechodu z tehotenstva na materstvo aj nejakú špeciálnu prípravu?

Tak ja si myslím, že starostlivosť o dieťatko, tak na to sa naozaj nedá nejako pripraviť alebo všetko záleží od toho, ako bude asi spinkať, aké bude a aký režim si nájdeme spolu a ja hovorím, nechcem byť nejaká hrdinka, ale verím, že naozaj to riešenie si s bábätkom/dieťatkom naozaj nájdeme spolu a predsa mám pri sebe manžela, ľudí, ktorí aj keby som bola veľmi veľmi unavená, tak určite mi pomôžu, takže ja sa tak aj trošku spolieham aj na seba a verím, že mi aj okolie pomôže.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

Radíte sa skôr k tým budúcim mamičkám, ktoré si denno-denne študujú nejakú literatúru? Alebo nechávate veci skôr na inštinkt?

Presne ako ste povedali – nechávam veci na inštinktja som si zatiaľ prečítala iba jednu knižku, ktorá sa volá „A dosť“ a tá je hlavne o výchove a ostatné ani neplánujem čítať, pretože raz, ešte keď som bola v prvom trimestri, tak som si niečo začala čítať na internete a tam bolo len čo sa teraz vyvíja a ako sa vyvíja a keď sa to nevyvinie, tak je to len taký zbytočný stres, lebo to aj tak človek naozaj neovplyvní a v tomto som naozaj taká, že nič nečítam a hovorím, skôr to beriem tak inštinktívne a myslím si, že som dosť schopná žena na to, aby som to zvládla.

Mohlo by vás zaujímať: V civile a v spoločnosti trochu inak: Týchto ľudí potrebujú k dokonalosti Banášová, Cibulková aj Dara Rolins

S kým sa najviac radíte v tomto smere?

Tak samozrejme sa o tom veľa rozprávam s maminou. Ale mám veľa kamarátiek okolo seba, ktoré už majú bábätká, ktoré už majú deti. Niektoré sú mamičky, majú viacej detí, takže to už je také iné, predsa len mi vedia poradiť, vedia povedať a ja sa ich veľa pýtam a nechám si od nich radiť, takže nemám v tomto takú nejakú svoju hlavu, že viem najlepšie, aj keď s tým nemám skúsenosť. O veľa veciach sa rozprávame, aj o takých uplne základných, čo potrebujem, čo je dobré, čo a ako, ale myslím si, že už také tie konkrétne veci, ako budeme s bábätkom fungovať, tak to bude presne na tom, aký si nájdeme režim a systém, lebo si myslím, že na každého platí niečo iné trošku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

Súčasná situácia nie je veľmi priaznivá. Máte z niečoho obavy? Ako veľmi ovplyvnil koronavírus váš bežný chod dňa?

Popravde musím povedať, že ten koronavírus, ten stav, ktorý vlastne prebieha, až tak moc nezmenil taký ten môj režim terajší, ktorý som mala, pretože čím vyššie štádium tehotenstva bolo, už som začínala byť unavenejšia, takže už som vlastne okolo takej štvrtej-piatej došla domov a odfúkla som si, už som si lažkala a už som iba tak oddychovala. Takže tým, že som veľmi aktívny človek, sa mi to veľmi zmenilo, ale hovorím,  človek sa musí prispôsobiť tomu brušku a tomu, ako sa cíti.  A tak jedine to, že ešte pred pôrodom sme chceli ísť s manželom niekam autom, na nejaké pekné miesto niekam do Talianska a to sa nám zrušilo. Takže iba také nejaké cestovateľské veci sa nám porušili.

Naopak, je niečo, na čo sa už veľmi tešíte?

Tak to sa nedá vypichnúť jedna vec, že na čo sa teším najviac. Teším sa na ten celý proces,  ako ja si to tehotenstvo teraz veľmi užívam vlastne od toho 5.-6. mesiaca, keď už ho začínam cítiť kopkať, tak hovorím, každý večer, keď si ľahnem do postele a dám si ruku na bruško a ho cítim, tak to je taký náš čas, je to úžasné. Michal sa s ním veľa rozpráva, takže, hovorím, že niektoré ženy to berú tak, že chcú aby už skončilo to tehotenstvo, no tým, že ja som mala to šťastie, že naozaj zatiaľ nepociťujem žiadne  problémy, dobre spávam, všetko je úplne ako má byť, tak naozaj si to tehotenstvo už užívam. Verím, že sa to potom všetko prelinie do toho, že vlastne malý bude na svete a budeme si užívať a samozrejme, že to bude ťažké, hlavne tie noci, hlavne ten spánok, toho sa obávam, pretože ja, čo som zvyknutá na môj komfort spať 10 hodín za noc, tak to sa mi teraz asi trošku naruší.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

- Najčítanejšie -