Presunúť na hlavný obsah

Takto Slovenky bojujú s koronavírusom: Mária Čírová robí online kurz kváskovania, iné nakupujú susedom a šijú rúška

Slovenské celebrity

Aktuálna situácia ovplyvnila nás všetkých. Známe krásky nevynímajúc. Mnohé z nich to vzali ako výzvu a pomáhajú, ako sa len dá. A presne o to v dnešnej dobe ide. Nezabúdať na ľudskosť.

Mária Čírová robí online kurz kváskovania

Sympatická a obľúbená speváčka Mária Čírová sa čoskoro stane trojnásobnou mamou. Aj ju však zasiahla mimoriadna situácia, ktorá sa vo svete aj na Slovensku deje. S rodinou sú vo veľkej miere len doma aj vzhľadom na to, že kráska je v radsotnom očakávaní a tak musí aj samú seba, chrániť o niečo viac. A práve v tomto nie práve najľahšom období, sa rozhodla potešiť svojich fanúšikov.

Nie však spevom ako ste možno očakávali, ale kváskovaním. Ánočítate správne. Mária je naozaj veľmi akčná žena a sama kváskuje už nejaký ten čas. Aktuálne to online naučí aj vás.

“Upiecť doma vynikajúci kváskový chlebík nie je až taká veda ako sa zdá!” A nádherná speváčka má naozaj pravdu. S jej radami a tipmi to hravo zvládnete. Chce to len trošku odhodlania. Tu je malá inšpirácia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa MÁRIA K. ČÍROVÁ (@mariacirova),

Mohlo by vás zaujímať: Dara Rolins panike ohľadom koronavírusu nepodlieha: Je to aj vďaka týmto zásadám, ku ktorým vyzýva

Baša Števulová a Zuzana Šutjaková šijú rúška

Známa športovkyňa, ktorá je aktuálne najmä mamou, sa popri starostlivosti o svoje dve detičky venuje aj podnikaniu. Spolu s kamarátkou šijú naozaj krásne čiapky a čepčeky pre decká. No a popri tom, sa v týchto neľahkých časoch rozhodli tiež pomôcť ľuďom ako sa dá. A tak ku každej objednávke pribaľujú aj veselé pestrofarebné rúška.

“Dnes odišla prvá veľká várka vašich balíčkov aj s rúškami. Predávať ich nebudeme, balíme ich len k vašim objednávkam a keď stíhame, šijeme pre kamošov. Ďakujeme kamaráti, že nás podporujete!” Treba uznať že toto je naozaj veľmi milé gesto.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Sutjakova (@zuzanasutjak),

Ženaktorej veľkou vášňou je vizážistika, má zmysel pre detaily a krásno, rovnako pristupuje k aktuálnej situácii veľmi zodpovedne. 

“Po 3 dňoch šitia rôznych strihov rúšok, som si nakoniec vytvorila vlastný anatomický strih, ktorý úplne prilne k tvári a všila drôtik, aby mi to neodstávalo pri nose. 2 vrstvy látky z košele sa dajú prať na 90tke a tým pádom to viete stále sterilizovať. Postup máte v uložených storičkách na mojom profilenapísala Zuzana Šujaková na svojej sociálnej sietiNechajte sa inširovať jej prepracovanými strihmi a uvidíte, že výrobu niečoho takého, zvládete aj doma v obývačke.  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa DIOBO (@mydiobo),

Martina Grešová s priateľom robia online varenia talianskych špecialít

Dizajnérka a návrhárka Martina Grešová spolu s priateľom, ktorý je majiteľom známej talianskej reštaurácie, robia online varenie talianskych špeciálit. Môžete si podľa ich vzoru pripraviť pravú taliansku pizzu, focacciu či chlebík. Tak čo, idete do toho?

Kristiana Kóňa nakupuje susedom

Lifestylová fotografka Kristina Kóňa spolu s manželom Otom zostávajú rovnako v týchto dňoch doma. “To čo sa okolo nás tieto dni deje, beriem s najväčšou vážnosťou.⠀Rozhodla som sa zrušiť si všetok program a s Otom zostávame spolu doma, dokiaľ to bude potrebné. Izolovať sa od ľudí, je to najjednoduchšie, čo môžme v tejto chvíli urobiť, aby sme zabránili rýchlemu šíreniu tejto nákazy. Dobre vieme, že kapacita našich obetavých lekárov, lekáriek a sestričiek, aj počet lôžok, je u nás značne obmedzený. Preto ak máme tú možnosť, snažme sa to našej krajine v tejto neľahkej situácií uľahčiť a buďme čo najviac ohľaduplní."

Prečítajte si: Pohľad na známe Slovenky v civile: Veronika Cifrová Ostrihoňová s kočíkom štýlovo a čo ďalšie?

"Budeme mať teraz omnoho viac času sami pre seba, pre svojich partnerov a deti. Konečne spomalíme a budeme si viac užívať jednoduché veci. Určite vďaka tomu aj mnoho vecí prehodnotíme. Teším sa na prechádzky v prírode, spoločné varenie, čítanie kníh, ale aj na to, že budem mať čas dokončiť si veci, ktoré som dlhšie odkladala.⠀Rodinu a starých rodičov mám na východe, tak si s nimi aspoň každý deň telefonujem, a som rada, že sú v poriadku a pomáhajú si navzájom.”

A presne pomáhať sa rozhodol manželský pár aj svojim susedom V bytovke kde bývajú, vyvesili milý odkaz s tým, že ak by niekto potreboval nakúpiť radi mu pomôžu. Toto je presne točo sa volá ľudskosť a láskavosť. Klobúk dolu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kristiana Kona (@kristianakona),

- Najčítanejšie -