Presunúť na hlavný obsah

Prezidentka Zuzana Čaputová a jej najdôležitejšie slová: Na paniku nie je dôvod, čaká nás však skúška

Slovenské celebrity

Počet ľudí, ktorí sa infikovali koronavírusom, sa u nás každý deň zvyšuje. S pribúdajúcimi prípadmi narastá aj panika, ktorú sa snažila upokojiť aj samotná prezidentka.

Napriek tomu, že Slovensko prijalo radikálne opatrenia hneď po tom, ako sa u nás potvrdil koronavírus, sa situácia nezlepšila. K dnešnému dňu sa novým vírusom nakazilo viac než 60 ľudí po celej krajine. Podľa slov prezidentky však nie je dôvod na paniku, práve naopak. Je dôležité, aby ľudí strach nerozdelil, ale spojil. ,,Na paniku a beznádej nie je dôvod a nikdy k ničomu nepomohli,‘‘ vyjadrila sa vo svojom oficiálnom vyhlásení. Apeluje tiež na to, že situácia by mohla mať fatálne dôsledky, a tak je mimoriadne dôležité, aby sme sa k nej postavili zodpovedne. Nie sú ohrození totižto len seniori, ale ako ukazuje momentálny stav v Európe, všetci. ,,Myslime na to, že svojou prípadnou ľahkovážnosťou a ignorovaním odporúčaní môžeme ohroziť nielen seba, ale hlavne ľudí okolo nás,‘‘ uviedla Čaputová v oficiálnom príhovore a prízvukovala to, že obmedziť kontakt so spoločnosťou a nachádzať sa tak v karanténach by malo byť samozrejmosťou. 

Čítajte tiež: VIDEO: Ateliér Verbua musíte spoznať: Pri výrobe kabelky pre prezidentku Čaputovú sa inšpirovali kráľovnou Alžbetou

Nemali by sme však zabúdať na starších ľudí, ktorí žijú sami. ,,Venujme im prosím osobitnú pozornosť, sú najzraniteľnejšou skupinou ľudí a potrebujú našu pomoc. Možno im nemá kto nakúpiť, priniesť lieky a určite majú strach. Spýtajme sa ich a pomôžme im, aby sa sami nemuseli vystavovať riziku, ktoré by pre nich mohlo mať fatálne dôsledky,‘‘ pokračovala Zuzana Čaputová.

K hrdinom sa správajme hrdinsky

Špeciálnu pozornosť vo svojom prejave venovala hlava štátu okrem seniorov aj doktorom. Práve tí majú vo svojich rukách životy všetkých nakazených ľudí. Preto by sme sa k nim mali správať s ešte väčšou úctou, ako doteraz. ,,Prvoradou a najväčšou úlohou týchto dní je zabezpečiť zdravotníkom všetko, čo potrebujú. Venujme sa prosím najmä tomu,‘‘ upozornila prezidentka a dodala, že je veľmi potrebné, aby národ ako taký spolupracoval a počúval rady skutočných odborníkov. Najdôležitejšie je totiž získať čas a to sa dá jedine spoluprácou a pomocou lekárom. Tým najviac pomôžeme práve zodpovedným správaním. 

Neprehliadnite: VIDEO: Ikonický bob účes Zuzany Čaputovej: Jej dvorný hair stylista prezradil, ako jej ho vyčaroval

,,Ste hrdinami dnešných dní. Na vás sa budú obracať občania s dôverou. Viem, že pracujete v najrizikovejšom prostredí a budete pracovať možno aj na hranici fyzického aj psychického vyčerpania. Viem, že vaša situácia nie je ľahká, že vaše zabezpečenie a ochrana nie sú ideálne, ale dúfam, že sa vláde podarí čoskoro situáciu zlepšiť,‘‘ prihovorila sa Čaputová ku všetkým lekárom a dodala, že napriek tomu, že nás čaká skúška, verí, že ju všetci spoločne zvládneme.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe