Presunúť na hlavný obsah

Prvá prezidentka Zuzana Čaputová: Odtieň šiat, v ktorých zažiarila, bol obľúbený aj u týchto prvých dám

Slovenské celebrity

Prezidentka Zuzana Čaputová počas inaugurácie zažiarila v nebesky modrej róbe z dielne slovenského módneho návrhára Borisa Hanečku. Odtieň, lichotivý ženskosti, si v minulosti obľúbili aj tieto dámy.

Historicky prvá prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová bola v deň inaugurácie pod drobnohľadom celého národa i médií. Šaty v midi dĺžke, v ktorých sa objavila pred Prezidentským palácom z dielne etablovaného módneho návrhára Borisa Hanečku, jej veľmi pristali. Dĺžka mierne pod kolená, lodičkový výstrih a korešpondujúca vizáž z nej vyčarili elegantnú dámu. Lem v podobe stuhy predstavoval Dunaj, najdlhšiu rieku v Európskej únii.

Prečítajte si: Princezná Diana odmietala po rozvode nosiť Chanel: Skutočný dôvod, prečo to robila, bol smutný, ale logický

Mandát prezidentky podľa vlastných vnútorných priorít

Mandát prezidentky Slovenskej republiky chce Zuzana Čaputová využiť na zastupovanie všetkých, vrátane menšín. Jej styling odpovedal tomu, čo chce svojím zovňajškom naznačiť. Elegancia, prirodzenosť, vzdanie holdu slovenskej dizajnérskej špičke a zároveň našej histórii a tradíciám.

Dcéry Ema a Lea mali na sebe šaty v podobnom pastelovom duchu, od ďalšieho úspešného módneho dizajnéra Marcela Holubca. 

Detail v podobe historickej brošne

Čerešničkou na torte bola historická brošňa vykladaná diamantmi. Detail, ktorý so sebou nesie silné posolstvo. Reprezentatívny vzhľad prezidentky umocnila svojou hustou hrivou s dokonalou fúkanou, nad ktorou sa mnohé dámy zamýšľajú, ako to robí. Prirodzený vzhľad a rozžiarená pleť boli na oko veľmi príjemné.

Neprehliadnite: Predtým, než sa princ William oženil s Kate, urobili spolu dohodu o svojej budúcnosti: O čo v nej išlo?

Odtieň „baby blue“ milujú a milovali aj tieto ženy

Psychológovia hovoria o modrej ako o farbe evokujúcej kľud, uspokojenie a súlad. Nezábudková sa spája s ľuďmi, ktorí majú bohatý vnútorný život. Predstavuje tiež oddanosť a tradície. Poradcovia a módni štylisti s ňou v rámci odbornej etikety pracujú veľmi radi.

Melania Trump

Už len, keď sa obhliadneme do minulosti. Prvá dáma Ameriky Melania Trump v obtiahnutých elegantných modrých šatách neunikla objektívom fotografov po celom svete. Zladila ich dokonca s rukavičkami.

Michelle Obama

Jej predchodkyňa, Michelle Obama mala takisto v šatníku šaty v „baby blue odtieni“. Tento odtieň sa taktiež spája s obdivom a uznaním. Je úžasné, že formálny šatník žien tvoria žiarivé pastelové farby, pričom si zachovávajú punc reprezentatívnosti. V móde možno hovoriť o veľkom pokroku.

Čítajte viac: Tajomstvo krásy Michelle Obama: Chcete vyzerať v 50-tke ako ona?

Brigitte Macron

Manželka najvplyvnejšieho Francúza, prezidenta Emanuela Macrona, šarmantná Brigitte, zvolila na inauguráciu svetlomodrý kostým so sukňou. Nežný odtieň prvej dáme pristane a necháva vyniknúť jej osobnosť, čím si získava sympatie.

Kate Middleton

Vojvodkyňa z Cambridge Kate Middleton je nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie šiat. Jej stylingy obdivujú ženy po celom svete a deň čo deň s napätím čakajú, v čom sa Kate ukáže. Modrá sa spája s vysokopostavenými ľuďmi a zároveň autoritami.

Princezná Diana

Jedna z módnych ikon naveky. Lady Diana mala všeko, čo ženy túžili a túžia dodnes obdivovať. Dáma v pravom slova zmysle so srdcom na správnom mieste. Jej ľudskosť a veľkorysosť boli vlastnosti, s akými si ju mnohí spájame.

Kráľovná Alžbeta II.

Ak sa obzrieme ešte viac do minulosti, kráľovná Alžbeta II. je jednou z tých, ktoré pestrosť v obliekaní milujú. Kostým, ktorý má svoje zastúpenie v šatníku tejto dámy, je aj ten v modrej. Spolu s Kate Middleton vyzerali v tejto farbe veľmi sviežo.

Ktorá dáma vás svojím stylingom oslovia najviac?

spolu hlasovalo 744 ľudí

- Najčítanejšie -