Presunúť na hlavný obsah

Zázračné náplasti pod oči. Do akej miery nám dokážu pomôcť v boji s vráskami či opuchom?

Krása

Vraví sa, že oči sú pohľadom do duše. To, či je to pravda, ťažko povedať, no čo môžeme s istotou potvrdiť je to, že očné okolie ako prvé preukáže známky starnutia.

Čo s kruhami pod očami? 

S opuchom či s kruhami pod očami sa stretla zrejme každá jedna z nás. Nedostatočné množstvo spánku alebo jeho nekvalita, zlá genetika či vážnejšie zdravotné problémy môžu spustiť nepríjemnú škálu farieb, ktorá sa vytvára pod našimi očami. V prvom prípade je potrebné definovať z akého dôvodu sa nám kruhy pod očami tvoria. Ak totiž ide o zdravotný problém, ktorý pochádza z vnútra - kruhy pod očami značia napríklad problémy s obličkami, je mimoriadne dôležité konzultovať tento problém s odborníkom a v prvom rade vyriešiť vnútorné komplikácie. Až tak sa môžeme zameriať na odstraňovanie opuchu. Na takýto typ problému sa pooužívajú séra s kofeínom alebo s extraktom zo zeleného čaju. V prípade, ak chcete siahnuť po obľúbených náplastiach, pozorne si naštudujte príbalový leták. Okrem kyseliny hyalúronovej, ktorá je základnou vyživovaciou zložkou pleti, by totiž mali obsahovať aj jednu z týchto dvoch látok, ktorá je skutočne efektívnejšia, než staré, domáce triky.

Prečítajte si: Prírodná náhrada retinolu dokáže hotové zázraky. Táto látka vám vyčaruje dokonalú pleť na počkanie

Čo s výraznejšími vráskami?

Ak si pri úsmeve alebo dokonca nemej tvári všímate výraznejšie vrásky, nepanikárte. Je však na čase zasadiť do svojej rutiny aj anti-aging produkty, ktoré vaše starnutie výrazne spomalia. Na to, aby náplasti na vrásky fungovali, je potrebné ich aplikovať na vyčistenú pleť a nechať ich pôsobiť minimálne 20 minút. Ak majú skutočne pôsobiť omladzujúco, je potrebné, aby obsahovali koenzým Q10. Povinnosťou by mali byť aj séra či krémy, ktoré efekt náplasti dokážu znásobiť. Pozor, je však mimoriadne dôležité spomenúť, že si pri tomto výbere treba dávať skutočne záležať - očné okolie je totiž mimoriadne citlivé a ak si vyberiete lacnejšiu náhradu, je dosť možné, že vám to, v najlepšom prípade, dá pocítiť len prípadným začervenaním. 

Prevencia je najlepší liek

Aby vás netrápili v budúcnosti kruhy pod očami, opuchy, ale ani výraznejšie vrásky, je potrebné, aby ste sa o svoje okolie patrične starali. Mimoriadne opatrné by ste mali byť nielen pri odličovaní špirály či očných tieňov, ale zároveň aj pri nanášaní mejkapu či rozjasňovaču. Všetko do pleti len jemne vklepkajte a v žiadnom prípade tenkú kožu nenaťahujte. Nezabudnite taktiež používať séra - čím skôr začnete, tým lepšie. Fráza, že vaša pleť si na kozmetické prípravky vytvorí príliš veľkú toleranciu a vekom vám nebude stačiť, je mýtus. Práve naopak! Vaša pleť a obzvlášť tenké očné okolie sa vám poďakuje.

Neprehliadnite: Maska na mieru: Oživí, eliminuje akné i pigmentové škvrny, treba však vedieť, po akej siahnuť

- Najčítanejšie -