Presunúť na hlavný obsah

Starostlivosť o pleť podľa make-up artistky Veroniky Jelínek Vargovej: Pozrite sa, v čom robíte chyby a ako ich napraviť

Slovenské celebrity

Sympatická make-up artistka Veronika Jelínek Vargová sa vo svojej profesii našla. Vníma ju ako poslanie a podľa nej každá žena môže byť nádherná. Len občas treba dopomôcť tomu, ako na to.


Čo patrí k tvojej dennej rutine v starostlivosti o pokožku tela?

Momentálne ma trápi veľmi suchá pokožka tela, dokonca som pociťovala už, že ma ťahala, ale naštastie som si zabezpečila úžasný olejový peeling, zo značky Bodhi a tuhý krém na telo od Moringly. Ten krásne hydratuje a zvláčňuje pokožku!

Ruky si neustále dezinfikujem a natieram, takže aj tu som zaviedla rutinu do ošetrenia, ktoré si robím raz za týždeň - olejový peeling a výživnú masku, ktorú si dávam aj ruky.

Na čo nedáš aktuálne dopustiť vrámci pleti?

Čo sa týka pleti, snažím sa líčiť minimálne, aby som zbytočne pleť nezanášala a keďže momentálne nemôžeme navštevovať kozmetiku, robím si kozmetiku doma. Mám už zaužívaný rituál a produkty, ktoré používam. 

Sú to čistiace masky, ktoré jemne odstraňujú odumreté bunky, sú výživné a rozjasňujúce. A samozrejme masáž tváre pomocou rollerov, alebo guasha kameňa! Je to topka. 

Mohlo by vás zaujímať: Bytový dizajnér André Sedmák: Pri prerábaní vám postačí vymeniť tieto základné veci a máte nový domov 

Akých prehreškov sa my ženy dopúšťame v oblasti skincare najčastejšie?

 

1.Základná chyba/ nelíčim sa / neodlíčim sa!

Vždy je dôležité sa odličovať, či už máme na sebe make - up alebo nie. Pokožka potrebuje očistiť ráno aj večer, aby sa dobre regenerovala. Vyzerala zdravo a sviežo a vedela všetky vitamíny a výživné látky z krémov prijať!

2. Preháňanie s exfoliácou

Čistenie pokožky a zbavovanie odumretých buniek je dôležité, ale treba dávať pozor, aby sme to neprehnali a aby sme prílišnou exfoliáciou, či už peelingom alebo chemickým peelingom, nezničili prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky! Potom je pokožka veľmi rýchlo podráždená, robia sa začervenania a tvoria sa lišaje!

3. Používanie produktov/ tých istých ako na telo

Vyhnite sa používaniu produktov, ktoré máte na telo aj na pokožku tváre. Obsahujú iné množstvo účinných látok, sú parfumované a môžu spôsobovať zbytočné podráždenie. 

4. Používajte opaľovací krém počas celého roka

Najmä, keď máte problém s pigmentovými škvrnami.

5. Rešpektujte svoj typ pokožky

Základom je poznať svoju pleť a používať produkty, na svoj typ pleti. To že niečo funguje vašej kamarátke, neznamená to, že u vás to bude rovnako.

Neprehliadnite: Tieto Slovenky sú neformálne, autentické a prejavuje sa ich individualita: Budúcnosť ovplyvňujú mileniáli  

 

- Najčítanejšie -