Presunúť na hlavný obsah

Maska na mieru: Oživí, eliminuje akné i pigmentové škvrny, treba však vedieť, po akej siahnuť

Krása

Pleťové masky, skutočne dokážu malé kúzla na počkanie. Aby však splnili efekt, ktorý očakávate, je dôležité siahnuť po tých správnych. My sme pre vás zostavili manuál vďaka, ktorému to ľahko zvládnete.

Každá pleť potrebuje niečo iné. To je samozrejmosť. Navyše v aktuálnom období, kedy si musíme vystačiť s domácimi ošetreniami, je naozaj dôležité venovať jej mimoriadnu pozornosť. A masky sú skvelým riešením. 20 minútovým ošetrením, dokážete naozaj veľa.

Eliminovať vrásky, pomôcť si s akné, rozžiariť pleť. Len treba vedieť, ktoré sú pre váš typ pokožky tými ideálnymi. Inšpirujte sa našim manuálom, ktorým vám pri výbere rozhodne pomôže. 

Mohlo by vás zaujímať: Najikonickejšia vôňa Chanel N°5 prichádza s voňavým rituálom: Zanechajte po sebe exkluzívnu stopu

Akú masku zvoliť? 

Normálna pleť

  • hydratačná
  • čistiaca
  • zlupovacia 

Ideálnou voľbou pre takúto pokožku je hydratačná, čistiaca, či zlupovacia maska. Pokojne ich môžete medzi sebou striedať. Dobrý model je dopriať si ju raz do týždňa. V zimnom období sú hydratačné masky na nezaplatenie. Dostávajú pokožku do formy expresne rýchlo, zvlhčujú a predídete tak vzniku rôznych šupiniek. Nezabudnite vždy po maske, aplikovať aj výživný krém. 

Pleť so sklonom k akné a tvorbe komedónov

  • čistiaca ílová
  • exfoliačná

Normalizujú tvorbu mazu, sťahujú póry, dodávajú minerály a dokonca aj spevňujú pokožku. Nakoľko najmä tie ílové obsahujú aj antibakteriálne zložky, pre zapálenú pleť sú dobrou cestou. Pomáhajú s procesom hojenia a podporujú vstrebávanie živín.

Zrelá a citlivá pleť

  • hydratačná

Zrelá aj citlivá pleť majú niečo spoločné. Potrebujú dlhodobú výživu a hydratáciu. Pretože takáto pokožka potom starne pomalšie, pôsobí zdravšie. Pokojne si ju doprajte aj trikrát do týždňa. Nič tým nepokazíte. Pre maximálny efekt si ju môžete nechať aj cez noc. Vankúš vám asi vďačný nebude, ale pleť určite. 

Suchá pleť

  • maska s bielym, či červeným ílom

Tento typ nielen pokožku vyživí, zhydratuje, ale navyše redukuje akékoľvek začervenanie, podporí obnovu kožných buniek. No a vy budete pôsobiť oveľa sviežejšie. Účinnosť zvýšite pomocou masážnych rollerov, ktoré celkový výsledný efekt znásobia. 

Inšpirujte sa: Vytvorte si look, ktorý nosili tie najmocnejšie Francúzky: Najznámejšia make-up artistka radí, ako na to

 

- Najčítanejšie -