Presunúť na hlavný obsah

Koniec predĺženým vlasom a mihalniciam, naturálna krása je späť: Takto sa k nej opäť prepracujete, radí odborníčka

Krása

Hoci predĺžené vlasy a umelé riasy, boli dlho na výslní, aktuálny trend im dáva STOP - ku. Natural beauty je spať. Pozrite sa, ako sa prepracovať k zdravej pleti, vlasom, nechtom a riasam. Áno ako inak, prirodzene.

Príliš sa snažiť už viac nie je "IN"

Dospeli sme do bodu, kedy sú nielen muži, ale aj samotné ženy unavené z preplácaného a ťažkopádneho looku, ktorý stojí nielen veľa peňazí, ale hlavne nášho drahocenného času. Prirodzená krása totižto nikdy nevyzerala lepšie ako teraz. Vďačíme za to aj týmto skvelým trendom v kozmetických vychytávkach a ošetreniach.

"Make - up look bez make - upu, opakovanie je matka múdrosti a tak to je aj v prípade dvojitého odličovania. Líčidla zanášajú našu pleť a tým neraz spôsobujú zápaly, ktoré sa na pleti prejavujú v podobe starých známych “výražok“ . A keďže sa ich samozrejme snažíme maskovať, odpoveďou je len ďalší make-up," hovorí expertka na krásu - Karolína Volkov, ktorá je majiteľkou salónu DNJ DNA. 

Ako teda docielime výzor žiarivej pleti bez make-upu ?

  • V prvom rade vymeňte odličovacie obrúsky za funkčné odličovacie emulzie, či krémy s nižším percentom chemikálii, dôležité je aj spojiť odličovanie s teplou vodou, ktorá otvára naše póry, vďaka čomu sa nám darí dostať naozaj do hĺbky. Čo je takisto veľmi podstatné je uvedomiť si, že aj v dni v ktoré samotný make - up nenosíme, netreba zanedbávať odličovanie, naša pleť sa zanáša aj vonkajšími vplyvmi.
  • Navštívte kozmetičku a nechajte si poradiť v domácej rutine a správnom používaní vhodných aktívnych látok pre vašu pleť a vek. Áno, návšteva kozmetičky síce niečo stojí, ale dokáže vás nasmerovať a ušetrí vám peniaze za zle zvolené prípravky či stratený čas.
  • V medzičase kedy sa snažíte pleť nechať oddýchnuť, ale predsa potrebujete vyzerať upravene vymeňte fluidný make-up za bronzer, alebo samoopaľovací krém - je veľmi dôležité, aby ste si zvolili taký, ktorý je určený na tvár a nie na telo. Opálený vzhľad vyzerá vždy dobre a zdravo.
  • Nezabúdajte na SPF ani v zimných mesiacoch, síce je vonku chladno, ale slniečko a vonkajšie vplyvy stále pracujú a aj napriek tomu, že nebudete bádať na pleti okamžitú zmenu z dlhodobého hľadiska vám určite poďakuje, pokračuje odborníčka. 

Zvodný look bez umelých rias

O trende roka, laminácii obočia ste už určite počuli, vedeli ste ale, že túto metódu je možné aplikovať aj na samotné mihalnice? Mihalnice po laminácii pôsobia hustejšie, no v prvom rade sú výrazne vytočenejšie, vďaka čomu je aplikácia maskary ľahšia ako kedykoľvek predtým.

"Táto procedúra trvá 60 až 90 minút a vydrží minimálne 6 týždňov, väčšinou zahŕňa aj farbenie. Zvodné riasy sú teda vďaka nej oveľa dostupnejšie a bonusom je, že aj úplne odlíčená vyzeráte hneď upravenejšie." 

Neprehliadnite: Dávajte si na ne pozor! Tieto potraviny vám dokážu spôsobiť vrásky

Husté vlasy bez trvalého predĺženia

"Síce je pre ženy s predĺženými vlasmi často nemysliteľné dať si od nich pauzu. Rýchlejšiemu rastu vlasov, vieme ale napomôcť. Kadernícke salóny v dnešnej dobe ponúkajú rôzne rekonštrukčné kúry, ktoré netreba podceňovať. V našich salónoch používame kúru od JOICO, ktorá je výnimočná tým, že pôsobi až do jadra vlasu a nielen na povrchu, týmpádom naozaj obnovuje štruktúru a nie je to taký ten efekt lesklých vlasov na jedno umytie ako to býva napríklad pri všelijakých “ zázračných “maskách z drogérie. V tomto prípade platí, že menej je niekedy viac a treba zvoliť kvalitu nad kvantitou a za naozajstným vlasovým refreshom poputovať do kaderníctva."

"Podobne ako nám len lekár môže predpísať lieky na predpis, kaderníci v salónoch používajú prípravky, ktoré sú koncentrovanejšie a určené na profesionálne použitie. Staré dobré podstrihnutie končekov tiež nie je žiadna fáma, a tých zbytočne zničených sa treba zbaviť, aby nespôsobili ešte výraznejšie lámanie vlasu. Ak je ale prechod z predĺženia do naturálnych vlasov príliš výrazný na trhu je množstvo skvelých vlasových príčeskov napríklad od Easilocks, ktoré sú príjemné aj ekonomicky a výsledok pôsobí veľmi prirodzene. Takže môžete nechať svoje vlasy rásť a príčesky použiť len na pár hodín, kedy je to potrebné," vysvetľuje Karolína Volkov z DNJ DNA.

Návrat ku francúzskej manikúre

"Francúzska manikúra teda biela špička, v podstate nikdy z trendov neodišla. Momentálne, ale zažíva opäť najväčší boom za posledných 10 rokov. Dôvodom, ale je jemná zmena, ktorá je hráva a nesmierne sexy. Ide o rôzne farebné obmeny práve spomínanej bielej špičky, ktorá už nemusí byť biela ale napríklad olivovo zelená či kráľovsky modrá. Takáto manikúra vyzerá dobre vždy a všade a pôsobí naturálnejšie ako “ celofarebné nechty .“

Áno, ako vidíte, prirodzená krása hlási opäť comeback a to vo veľkom!

Prečítajte si: Aj vám nadmerne vypadávajú vlasy? Dôvodov môže byť hneď niekoľko

Páči sa podľa Vás, mužom skôr prirodzenosť alebo nie?

spolu hlasovalo 265 ľudí

 

- Najčítanejšie -