Presunúť na hlavný obsah

Príroda ju neobdarila veľkým poprsím, napriek tomu plastiky odmieta. Keira Knightley učí ženy milovať sa

Zahraničné celebrity

Obľúbená herečka, ktorá sa stala známa najmä vďaka filmom Piráti z Karibiku, patrí medzi najpôvabnejšie ženy sveta. Napriek tomu sa však niektorým fotografom zdala príliš nedokonalá a rozhodli sa ju upraviť - čo Keira jasne odmietla.

Kariéra britskej herečky nebola náhodou. Už od jej útleho veku všetko smerovalo k tomu, že bude jedného dňa hrať na divadelných doskách alebo filmových plátnach. Narodila sa ako dcéra herečky, ktorá sa svoju lásku k divadlu a celkovo k umeniu snažila odovzdať všetkým svojím deťom. Už ako maličké dievčatko Keira navštevovala divadlá, ale aj baletnú školu, kde si učiteľky všimli jej talent. Napriek tomu, že mala tri roky, jej rodičom odporučili, aby mladému dievčatku našli agenta - nakoľko ovplýva nezvyčajnými zručnosťami a zároveň má potenciál uspieť pred televíznymi kamerami. Keď mala šesť rokov, skutočne sa tak aj stalao - a Keira bola zastúpená vlastným agentom, ktorý sa staral najmä o menšie úlohy v televíznych reklamách, ale aj seriáloch. 

Zaujímavosťou bolo, že napriek jej talentu ovplývala Keira aj jednou obrovskou nevýhodou. V čase, keď začala navštevovať prvý stupeň základnej školy, jej totiž diagnostikovali dyslexiu. Tá malému dievčatku výrazne zťažila cestu za slávou, no predsa sa len nezvdala. S touto poruchou sa jej podarilo úspešne doštudovať a zároveň sa prihlásiť na vysokú školu. Tú však po roku opustila s tým, že sa chce zameriavať na svoju hereckú kariéru a rozvíjať svoj potenciál. 

Prečítajte si: Má už po 50tke, no stále prekvapuje telom bohyne. Známa česko-slovenská modelka žnie úspechy aj v zahraničí

Prerazenie v šoubiznise

Zdá sa, že Keira urobila viac než dobre - už krátko po tom, ako sa rozhodla opustiť univerzitu, sa totiž objavila ako herečka vo viacerých úspešných snímkach. Tentokrát sa však nejednalo len o malé postavy, práve naopak. Sympatickú herečku začalo registrovať čoraz viac ľudí, medzi nimi pochopiteľne aj producenti a režiséri. Po tom, ako zahviezdila vo filme Blafuj ako Beckham, jej bola ponúknutá rola vo filme Piráti z Karibiku, ktorá ju preslávila z dňa na deň. Na svete v tom čase zrejme nebolo človeka, ktorý by sympatickú Elizabeth Swan nepoznal. 

Keira sa stala fenoménom, ktorý obdivovali ženy z celého sveta - najmä vďaka netypickej, zaujímavej kráse. Často krát ju tak fotili na tie najznámejšie titulky sveta. Na rozdiel od iných herečiek však nikdy nebola príliš obdarená vo vrchnej časti tela, práve naopak. Samotná Keira sa nikdy netajila tým, že nosí najmenšie možné číslo podprsenky. Napriek tomu nikdy nezvažovala plastické vylepšenia a nepovažovala ich za niečo, čo by malo definovať jej krásu. Inak to však brali samotní fotografi, ktorý jej prsia umelo zväčšovali a vytvárali tým dojem, že ''nie je plochá''. 

„Keď ma požiadali o to, aby som sa nafotila bez trička, odpovedala som, že v poriadku. Avšak za možnosti, že moje prsia nespravia väčšími alebo ich iným spôsobom upravia. Cítim povinnosť povedať, že naozaj nezáleží na tom, akého tvaru máme prsia,'' prezradila Keira pre magazín Interviewmag.

Zároveň dodala, že prsia jej upravovali aj pri natáčaní filmoch o Pirátoch. „Každý deň pred natáčaním trvalo približne 45 minút, kým mi prsia vizážistky upravili tak, aby vyzerali ako veľké... viete mám ich naozaj maliličké,'' zasmiala sa herečka na margo tejto situácie. Za to, že nie je obdarená, sa však nehanbí a nemá o tom problém hovoriť, práve naopak. Chce tým dodať sebavedomie ženám, ktoré sú so sebou nespokojné - je to naše telo a mali by sme ho milovať také, aké je.

Neprehliadnite: Obdarené len na sociálnych sieťach. Pozrite sa, ako vyzerajú modelky Victoria’s Secret v reálnom živote

- Najčítanejšie -