Presunúť na hlavný obsah

Schopnosť urobiť neuskutočniteľné je podstatou života: Princezná Diana v tom mala veľmi jasno

Zahraničné celebrity

Princezná Diana, bola síce členkou monarchie, no napriek tomu žila podľa vlastných pravidiel. Bolo jej jasné, že ak chce byť naozaj šťastná, inak to nejde. Aj tým inšpirovala množstvo ľudí, po celom svete.

Niekedy sa život s vami zahrá hru, s ktorej scenárom ani vo sne nepočítate

V čase, keď sa sympaptická plavovláska Diana zasnúbila s britkým princom Charlesom, spôsobili obrovský ošiaľ. Ona bola krásna učiteľka v škôlke, ktorá pôsobila hanblivo, nevinne, no odrazu sa mala stať princeznou. V momente, kedy povedala ”áno” Charlesovi sa jej život od základov zmenil. To čo nasledovalo potom, už všetci poznáme. 

Milenecký pomer jej manžela, problémy s anorexiou a psychika, s ktorou sama dlho bojovala. Diana napokon však pochopila, že ak chce byť šťastná, musí sa o to pričiniť jedine sama.

Skromnosť a pokora je naozaj dôležitá - môže vám pomôcť byť šťastnejšími

Vždy túžila po tom, aby jej synovia vyrastali ako všetky ostatné deti. Neustále sa im venovala, hrala sa s nimi, vozila ich do školy, trávila s nimi čas na detských ihriskách, chodila do kina. Aj napriek tomu, že sa to nie vždy pozdávalo kráľovnej, ona si robila veci po svojom. Lebo cítila, že je to správne. Bola ženou, ktorej rozhodne nebola cudzia pokora.

Prečítajte si: Vzťah s bohatým podnikateľom jej nevyšiel. Mary-Kate Olsen sa rozvádza

Vážila si všetko čo mala a snažila sa žiť naplno. Milovala život, ľudí a svojich synov. Práve Harrymu a Williamovi sa od malička snažila vysvetľovať to, aká je v živote skromnosť a pokora naozaj dôležitá. Snažila sa im ukázať, že musia ísť za svojimi snami. 

"Viem, že schopnosť urobiť neuskutočniteľné je podstatou života. Aj moje deti to vnímali tak od malička. No Harry o niečo intenzívnejšie. Vždy som mu vravela: Môžeš byť taký nezbedný, ako len chceš. Len sa nenechaj chytiť," prezradila pred 30 rokmi pre The Daily Telegraph. 

Sympatická princezná, ktorú svet miloval a ležal jej pri nohách bola povestná tým, že pomáhala všade, kde sa dalo. Väčšinu svojho dňa trávila okrem starostlivosti o synov, dobrovoľníckymi aktivitami. Bez akýchkoľvek problémov pomáhala ľuďom v núdzi, handikepovaným, ťažko chorým, prispievala umelcom, ochranárom a práve jej vzťah k malým deťom a zvieratám bol priam ukážkový. 

Ešte v roku 1987 otvorila táto plavovláska prvé nemocničné oddelenie pre AIDS vo Veľkej Británii. Za každú cenu chcela pomôcť ľuďom, s týmto zákerným ochorením a vytvoriť im o niečo lepšie podmienky pre život.

Pravidelne navštevovala útulky pre ženy, ktoré nemali domov, týrané ženy a tie, ktoré boli v núdzi. Nemala problém posedieť si pri nich a dávala im mnohé cenné rady. Aj svojou prítomnosťou sa snažila ich život obohatiť. 

Neprehliadnite: Krásu a šarm zdedila po nej: Takto vyzerala matka princeznej Diany, ona sama sa však o nej nevyjadrovala najlepšie

Táto členka kráľovskej rodiny, presne vedela o čom je život. Cenila si každého koho stretla. Rovnako slušne sa správala k chyžnej ako k niekomu, kto pochádzal z aristokratickej rodiny. Nerobila rozdiely. A za všetko neustále ďakovala. Diana dobre vedela, že za každú maličkosť treba byť vďačný a oceniť ju.

 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe