Presunúť na hlavný obsah

Dohodnuté divadlo? Princ Charles Diane ešte deň pred svadbou oznámil, že ju nemiluje

Zahraničné celebrity

O tom, že svadba princa Charlesa a Diany bola len formalitou, sa začalo špekulovať ešte počas života princeznej. Tá totiž sama odhalila, že Charles sa k nej nikdy nesprával ako milujúci manžel, práve naopak. Najnovší dokument však o ich živote prezrádza o čosi viac.

Princ Charles a Diana Spencer sa spoznali celkom netradičným spôsobom. Dvojicu totiž zoznámila sestra Lady Diany, ktorá predtým s britským princom randila. Ich vzťah však dlho nevydržal aj vzhľadom na kontroverziu, ktorú vzbudzoval - sestra Diany sa totiž netajila na verejnosti tým, že bojovala s anorexiou a mala problémy s alkoholom. Takúto škandalóznu priateľku si Charles pochopiteľne nesmel zobrať za ženu. Zdalo sa, že práve na také ženy má však slabosť. Jeho najvýraznejšou láskou bola totiž Camilla Bowles, ktorá mala nielenže katastrofálnu povesť a samotnej kráľovnej sa nepozdávala, no zároveň bola vydatá.

Napriek tomu, že o týchto veciach Diana vedela, zdalo sa, že nič jej nemôže zabrániť v tom, aby bezhlavo milovala princa. Na internátnej izbe mala ešte predtým, než ho oficiálne spoznala, vylepený plagát s jeho podobizňou nad svojou posteľou. Keď sa s ním začala stretávať, bola tak pochopiteľne v siedmom nebi. Radosť sa znásobila po tom, ako ju už po niekoľkých stretnutiach požiadal o ruku. Mladá, len 20-ročná Diana, samozrejme povedala áno. Tesne pred svadbou však dostávala varovné signály, ktoré jej radili z tohto vzťahu vycúvať.

Prečítajte si: Aj ona bola poriadna rebelka. Aká bola kráľovná Alžbeta za mlada?

Nemilovaná 

Aj keď možno Diane nedochádzalo, že Charles je zamilovaný do inej ženy, podvedome tušila, že niečo nie je v poriadku. Tento stav sa odrážal najmä na jej vzhľade. Budúca princezná sa totiž snažila za každej okolnosti vyzerať dokonalo a reprezentatívne, azda v snahe mysliac si, že vtedy si Charlesovo srdce naozaj získa. Veľkolepá svadba, ktorou žila Británia už niekoľko týždňov dopredu, jej spustila psychické poruchy - anorexiu a neskôr aj bulímiu. V jednom z dokumentov o tom porozprávala aj návrhárka jej svadobných šiat. „Chudla tak rapídne, že sme museli začínať vždy oznova,'' opísala dizajnérka. V očakávaný deň bol obvod Dianinho pásu užší, než väčšiny modeliek a dokonca tenší, než driek malého dievčatka. „Obvod jej pása bol 58 centimetrov, bola skutočne štíhla,'' dodala.

V novom dokumente Diana Interview o strese zo svadby porozprávala aj jej dlhoročná kamarátka Penny Thornton. „Jednou z najviac šokujúcich vecí, ktoré mi Diana kedy povedala, bolo, že jej Charles deň pred svadbou povedal, že ju nemiluje,'' prezradila. Podľa jej slov to chcel princ s Dianou ukončiť a to ju zlomilo. Napriek tomu, že rozmýšľala, že svadbu zruší, sa však rozhodla urobiť pravý opak a dobrovoľne tak vstúpila do manželstva plného bolesti a podvádzania...

Neprehliadnite: Ani ona nebola žiadnym neviniatkom. Toto je muž, s ktorým princezná Diana podvádzala Charlesa

- Najčítanejšie -