Presunúť na hlavný obsah

Krásu a šarm zdedila po nej: Takto vyzerala matka princeznej Diany, ona sama sa však o nej nevyjadrovala najlepšie

Zahraničné celebrity

Kráľovná ľudských sŕdc, ako ju svet nazýval, bola v skutočnosti veľmi krehká bytosť túžiaca po láske a objatí. Hoci krásu zdedila po mame, ich vzťah prechádzal turbulentným obdobím.

Kdekoľvek Diana Spencer vstúpila do miestnosti, ihneď na seba strhávala pozornosť. To prekážalo aj budúcemu nasledovníkovi trónu a jej manželovi, princovi Charlesovi. Čím viac bola Diana u ľudí obľúbenejšia, tým viac trpelo jeho ego. Navonok pôsobili ako rozprávkový pár, on Dianu v skutočnosti však nemiloval. Jeho city smerovali vždy len k jednej jedinej, a tou bola Camilla. I keď aj on aj ona boli v inom manželskom zväzku. Diana to od začiatku vycítila a postupne objavovala znamenia o tom, že sú v intímnom kontakte. Keď bola potom Charlesovi neverná, v skutočnosti len hľadala lásku, ktorá sa jej nedostávala či už v manželstve alebo v detstve.

Prečítajte si: Ani ona nebola žiadnym neviniatkom. Toto je muž, s ktorým princezná Diana podvádzala Charlesa

Žena, po ktorej zdedila krásu a šarm

Frances Shand Kydd bola Dianinou matkou, s ktorou však ona sama nemala vypestovaný veľmi vrúcny vzťah. Ako malá totiž musela čeliť odlúčeniu od nej a veľmi zle to znášala. 

Diana však po nej zdedila krásu a šarm, čo sa potvrdilo na viacerých záberoch z minulosti. Jednoducho vedela, čo si kedy na seba obliecť a s jej vyžarovaním to vytváralo kúzelnú auru, ktorú svet miloval. Diana bola veľmi obľúbená a ľudia v tom čase urobili čokoľvek, len aby sa dostali do jej blízkosti. Doslova zatieňovala Charlesa, ale nebolo to jej snahou. Ona sama chcela len uznanie a pocit, že za niečo stojí a je na ňu niekto hrdý. Vždy však dosiahla presný opak a bola tak povediac v začarovanom kruhu.

Neprehliadnite: Vianočné zvyky kráľovskej rodiny: Inšpirujte sa tým, ako sa na sviatky pripravuje kráľovná, či Kate Middleton

Celý život túžila len skutočnej láske 

Neskôr, keď mala princezná Diana milostné romániky s inými mužmi po Charlesovi, jej matka ju nazvala prostitútkou. Bola to rana pod pás, ktorú Diana dostala od najbližších. Všetko tiež nasvedčuje tomu, že to jej matku rozčúlilo najmä preto, lebo išlo o mužov moslimského vierovyznania. To jej matka ako katolíčka, znášala veľmi ťažko. 

Napriek všetkému, čomu musela od začiatku táto žena čeliť, sa zapísala do histórie a našich sŕdc ako milá ľudská bytosť, ktorá mala emócie a chcela pomáhať druhým. Láska a rodina boli pre ňu vždy prioritou a to, o čom snívala. Pre svoje deti bola ochotná urobiť čokoľvek a nikdy nechcela, aby príliš podliehali kráľovskému protokolu na úkor ich detstva či slobody. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe