Presunúť na hlavný obsah

Päť vecí, ktoré ste nevedeli o Kate a Williamovi: Čo všetko malo zostať za dverami paláca?

Feminity

Hoci je táto dvojica pod neustálym drobnohľadom médií, je zopár drobností, ktoré ste zrejme netušili. Aj keď väčšina z nich, mala zostať tajomstvom, predsa len vyšli na povrch. Niektoré vás prekvapia, iné pobavia.

Je len málo vecí o kráľovskom páre, ktoré ešte neprenikli na verejnosť. Pozrite sa na zopár faktov, ktoré ste o šťastnej dvojici pravdepodobne netušili. Niektoré z nich prekvapili aj nás.

Mohlo by vás zaujímať: Takto vyzerá deň osobnej asistentky Kate Middleton: Je však takýto job skutočne rozprávkový?

1. Vždy bol medzi nimi príbuzenský vzťah

Samozrejme, zväzky medzi príbuznými sú už dávno minulosťou, avšak Kate a William sú v skutočnosti bratrancom a sestrenicou. Len teda z dvanásteho kolena. Ich spoločný predok, Sir Thomas Leighton, ktorý bol vojakom, žil ešte v 16. storočí. Veľa sa však o tejto informácii nehovorí a kráľovskýpalác ju dodnes nekomentoval. 

2. Niečo zo zásnub

Kate dostala zásnubný prsteň Williamovej mamy, lady Diany, to vieme všetci. Málokto však tuší, že  princ čakal na okamih, kedy naberie odvahu, aby dnes už vojvodkyňu požiadal o ruku. Prsteň nosil v ruksaku celé tri týždne na svojom pobyte v Afrike. 

3. Predmanželská zmluva 

Vojvodkyňa je vraj prvou ženou v histórii kráľovskej rodiny, ktorá pred veľkolepou svadbou, musela podpísať predmanželskú zmluvu. Vraj na tom trvala kráľovná a bez toho nechcela páru dovoliť zosobášiť sa. A jej požehnanie bolo samozrejme nevyhnutnosťou.

4. William nenosí obrúčku

Nie preto, že by nechcel. Je to totiž kráľovská tradícia. Hoci jeho brat ju porušil, William ju dodržiava veľmi strikne. Aj napriek tomu, že si pri obrade pár prstienky na znak vzájomnej lásky a úcty vymenil, obrúčku nosí len Kate. Spolu so zafírovým prsteňom po princeznej Diane. 

5.  Pri výbere mena pre bábätko, má posledné slovo William 

Vieme, môže to znieť zvláštne, ale ani tu tradície nepustia. Nie, že by Kate nemohla do toho ako sa bude dieťatko volať hovoriť, no naozaj má posledné slovo William. Vedeli ste, že jeho celé meno je William Arthur Philip Louis Windsor? 

Ešte zopár zaujímavostí: 

  • Kate aj princ William sa ako dobrovoľníci zúčastnili rovnakej dobrodružnej výpravy v Chile, predtým ako tvorili pár. Vzájomne sa však minuli o mesiac.
  • Vo veku 29 rokov, bola Kate najstaršou nevestou v histórií Veľkej Británie.
  • Pokiaľ by sa Kate stala kráľovnou, bola by prvou britskou panovníčkou s akademickým titulom. 
  • Kate aj William sa pýšia aj prezývkami. Kate prezývajú „Babykins”, princa zasa „Veľký Willie”.
  • Vojvodkyňa rada vyrába domáce jahodové a slivkové džemy pre svojich príbuzných. 

Neprehliadnite: Sestra Simony Krainovej je pre ženy veľkou inšpiráciou: V 50-tke dosiahla postavu snov a má zaslúžený obdiv

- Najčítanejšie -