Presunúť na hlavný obsah

Mačka, ktorá si žije kráľovský život: Po odchode Karla Lagerfelda by mala zdediť rozprávkový majetok

Feminity

Návrhár Karl Lagerfeld bol známy tým, že si vytvoril mimoriadne silné puto so svojou mačkou Choupette, ktorá sa vďaka nemu stala nielen hviezdou sociálnych sietí, ale aj mnohých módnych editoriálov. Po tom, čo Karl odišiel, to dokonca vyzerá, že zdedí jeho rozprávkové bohatstvo.

Jeden z najuznávanejších, najvplyvnejších a najkontroverznejších módnych návrhárov Karl Lagerfeld, nikdy nebol ženatý, ani nemal deti. Všetku svoju pozornosť sústredil na svoju štvornohú, mňaukajúcu krásku, Choupette. Choupette Lagarfeld, aby sme boli presní. Sám sa totiž považoval za adoptívneho otca bieleho klbka. 

Prečítajte si tiež: V plavkách a úplne bez retuše: Modelka svetových rozmerov sa za svoje telo nehanbí, jeho veľkosť si užíva

Rozprávkový život

Choupette lieta súkromným lietadlom, má vlastného kuchára, dve slúžky, dve asistentky a rozmaznávaná je počas celého dňa. Všetci sa princeznej Choupette, ako ju Karl familiárne nazýval, venujú 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Na žiadosť vyťaženého dizajnéra, jej dokonca viedli osobný denník, aby mal sám Karl prehľad o tom, čo robila, keď nebol doma. 

Vlastný šofér, bodyguard, kaderník, masér a taliansky kuchár sú len akousi záverečnou bodkou v starostlivosti o najznámejšiu mačku na svete. Medzi jej najobľúbenejšie jedlo patrí losos, krab a kráľovský kaviár. Choupette tiež nechýba vlastná detská izbička, s kúpeľňou a extra miestnosťou na hranie. Jej najobľúbenejšou hračkou je iPad. Kontroverzný Karl vždy chcel pre svoje mňaukajúce stvorenie len to najlepšie. A celý život robil všetko preto, aby Choupette vôbec nič nechýbalo. 


 
Lagerfeld pre Choupette dokonca navrhol koleciu s názvom  "Choupette in Love". Mačička cestovala po svete vždy po boku návrhára. Bola akousi jeho neoddeliteľnou súčasťou. Dvorný návrhár značky Chanel a zároveň najväčšia osobnosť svetového módneho priemyslu, Karl Lagerfeld po sebe zanechal úctyhodný majetok v hodnote 170 mil. eur. A práve štvornohé klbko má zdediť značnú časť Karlovho majetku. Ak si myslíte, že to nie je možné, veľmi sa mýlite. Karl pochádzal z Hamburgu a nemecký právny systém toto veru povoľuje. Uvidíme teda, ako to napokon dopadne. V každom prípade o Choupette je kráľovsky postarané aj potom, čo nás návrhár navždy opustil.

Mohlo by vás zaujímať: Najmarkantnejšie rozdiely medzi Kate a Meghan: V tomto si vojvodkyne jednoducho nesadli

- Najčítanejšie -