Presunúť na hlavný obsah

Príležitosť, aká sa neodmieta: 16-ročná Kaia Gerber najnovšie rozbehla biznis s Karlom Lagerfeldom

Zahraničné celebrity

Krásna dcéra Cindy Crawford, Kaia Gerber, nie je rozhodne len také obyčajné 16-ročná dievča, ktoré nevie, kam smeruje. Ako sa raz sama vyjadrila, ako náhle s modelingom začala, už sa nemôže vrátiť z tejto cesty. Ona však módu nielen nosí, ale najnovšie aj vyrába, a to rovno s legendou v módnej branži, slávnym Karlom Lagerfeldom.

Ak ste už raz v tom, musíte pokračovať

Na svoj vek má Kaia Gerber už teraz našliapnuté viac než vysoko. Začala svojím debutom pre Rafa Simonsa, pokračovala predvádzaním pre Calvina Kleina, prechádzala sa po móle pre svetoznáme značky ako Prada, Versace, Marc Jacobs, Alexander Wang či Moschino. No a minulý rok sa jej otvorila skvelá príležitosť v podobe predvádzania pre Chanel. Ako Kaiu cituje W magazín, 16 rokov bol pre ňu ideálny vek na začatie s modelingom, a tiež dodala, „ak už s tým raz začnete, nemôžete skončiť“.

Mohlo by vás zaujímať: Kaia Gerber zahájila plavkovú sezónu: Inšpirujte sa výberom tých najoriginálnejších sexi kúskov

Príležitosť, ktorá sa neodmieta 

Hoci mala Kaia podporu a inšpiráciu vo svojej slávnej mame, topmodelke, Cindy Crawford, ktorá ju už od mladého veku brala so sebou na svetoznáme módne prehliadky a to hneď do prvých radov, od svojej mamy si osvojila aj podnikavosť. Kaie sa dostalo veľkej pocty v tak mladom veku a jej mama musí byť skutočne hrdá. Oslovil ju sám „veľký“ Karl Lagerfeld, ktorý chcel s ňou spolupracovať na kolekcii, ktorá by bola ich spoločným dielom. Kaia svoju príležitosť využila a dnes spolu s Karlom pracujú na tom, aby sa táto kolekcia odevov a doplnkov, ktorá ponesie jej aj jej rukopis, dostala na pulty obchodných reťazcov na jeseň tohto roku. 

Čítajte tiež: Očarujúca Kaia Gerber ako niekdajšia prvá dáma Jackie Kennedy: V tomto spočívalo jej kúzlo osobnosti

Aká by mala očakávaná kolekcia byť?

Očakávaná kolekcia tejto na prvý pohľad netradičnej dvojice by mala spájať parížsku estetiku a eleganciu módneho domu Chanel a modelkine domovské prostredie, ktorým je Kalifornia, s jej typickou atmosférou. Okrem oblečenia sa však do obchodov dostane aj obuv, šperky a slnečné okuliare. Generálny riaditeľ spoločnosti Karla Lagerfelda, Pier Paolo Righi, prezradil na adresu ich spolupráce: „V posledných mesiacoch intenzívne pracujú v našom parížskom štúdiu... Bolo vzrušujúce vidieť jej jasnú víziu, vášeň a angažovanosť. Ich kolekcia inšpiruje veľa mladých žien.“ Ako informoval W magazín ďalej, Righi prezradil aj to, že spolupracovať s Kaiou bola práve Karlova myšlienka: „Keď nám Karl prvýkrát povedal o jeho myšlienke spolupracovať s Kaiou, boli sme všetci nadšení z neuveriteľného potenciálu a sily spojiť ich dva svety.“

Neprehliadnite: Kaia Gerber sa so svojou mamou Cindy Crawford nielen podobá: Neuveríte, ale aj tieto ďalšie veci majú spoločné

Nechajme sa teda prekvapiť...

- Najčítanejšie -