Presunúť na hlavný obsah

Manželka kniežaťa, ktorá na seba púta pozornosť ako Kate či Meghan. Zoznámte sa s monackou princeznou Charlene

Zahraničné celebrity

Napriek tomu, že žijeme v 21.storočí, tradície kráľovských rodín, ako aj záujem o nich, neutíchajú, práve naopak. Médiá im venujú čoraz viac pozornosti, nakoľko sú predstaviteľmi

Aj keď sa za najznámejšiu monarchiu sveta považuje britská kráľovská rodina, na čele s princom Williamom a vojvodkyňou Kate, pravdou je, že nejde o jedinú ''modrú krv'', ktorá vo svete figuruje. Svoju monarchiu má aj Monako, druhá najmenšia krajina na svete. Na jej čele stojí knieža Albert II., ktorý na funkciu vládcu Monackého kniežatstva nastúpil v roku 2005 po smrti svojho otca. Na rozdiel od kráľovnej Alžbety, ktorá vládu prevzala už ako mladá, nemal princ po boku nikoho. 

Svoju osudovú lásku predstavil až rok po získaní titulu, kedy sa po jeho boku začala objavovať Charlene Wittstock. Dvojica sa síce objavila na verejnosti až v lete 2006, no pravdou je, že sa ich cesty preťali o čosi skôr. Charlene bola profesionálnou plavkyňou, ktorá reprezentovala rodnú Juhoafrickú republiku, a tak pre médiá, ako aj verejnosť, nebola žiadnou neznámou. V roku 2000 sa na jedných z pretekov zoznámila práve s Albertom, ktorý jej zdá sa učaroval. 

Prečítajte si: Od rebelky k elegantnej dáme: Kate Middleton prešla, odkedy je vojvodkyňou, úplným prerodom vlastnej osobnosti

Kontroverzné manželstvo

Charlene skončila s profesionálnym športom o rok na to, ako sa verejnosti oficiálne predstavila ako partnerka váženého princa. Jej záujmy sa zmenili a začala sa zameriavať tak, ako každá princezná, na charitu. Ani nie desať rokov od sľubu, ktorý si vyslovili pred oltárom, však prišlo nepríjemné prekvapenie. Tamojšie médiá prišli s informáciou, že princ Albert má tajné, nemanželské dieťa, o ktorom doteraz ani samotná Charlene netušila. 

Aj to je zrejme dôvodom, prečo sa pôvabná princezná vybrala naspäť do svojej rodnej Juhoafrickej republiky. Dvojičky, ktoré Albertovi porodila, zostali v Monaku a ona sa momentálne sústredí na svoju nadáciu. Tá má za úlohu chrániť ohrozený druh zvierat - konkrétne nosorožcov. Pochopiteľne tým púta obrovskú pozornosť - nakoľko sa od svojho starého životného štýlu princeznej rozhodla opustiť. Nechala si totiž vyholiť hlavu a dni trávi v bahne, kde sa venuje najmä zvieratkám. Do sveta blahobytu sa podľa viacerých zdrojov neplánuje vrátiť.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe