Presunúť na hlavný obsah

Ženy, ktoré najpomalšie starnú v pleti: V jednej veci robia presný opak, ako väčšina žien

Krása

Na tvári je najčastejšie vidno to, ako sa staráme o svoje telo. Ženy, ktoré najpomalšie starnú v pleti robia Ak chcete pôsobiť čo najdlhšie mlado, robte túto vec ako ony.

Podľa aktuálnych výskumov za predčasné starnutie pleti môže až z 80% slnečné žiarenie a vystavovanie sa na slnku. Obzvlášť v letných mesiacoch to ženy preháňajú a snažia sa dohnať zameškané. Neuvedomujú si však stav svojej pokožky, ani vplyv UVA a UVB žiarenia.

Čítajte tiež: Vlasy vám dokážu ubrať roky: Ak chcete pôsobiť mladistvejšie, siahnite po týchto šampónoch

Ženy, ktoré starnú najpomalšie v pleti si neopaľujú tvár

Zatiaľ čo ešte stále pretrváva trend opaľovania sa, veľa žien už prichádza na to, že sa to neoplatí za každú cenu. Robia kompromis a opaľujú si len telo, tvár si chránia. Dôvod? Vznik hlbokých vrások v oblasti očí, ale aj na čele. 

Samozrejme, neznamená to, že slnko ako také je škodlivé. Samozrejme, že aj vitamín D je pre nás nesmierne dôležitý. Pozornosť by sa však mala sústrediť na ochranu pleti, a to nielen pred UVB žiarením, ale aj pred UVA žiarením (žiarenie, ktoré prechádza aj cez mraky, nie je možno také intenzívne, ale je po celý rok).
Vystavovanie sa na slnku spúšťa v pokožke predčasné starnutie pleti, tvorbu vrások, ale aj dehydratáciu pokožky. 

Toto ste o SPF faktoroch zrejme nevedeli

Chrániť by ste sa mali nielen počas dovolenky pri mori, ale aj doma. A takisto nielen počas horúcich dní pri vode, ale aj počas bežných dní, kedy prechádzate vonkajškom. Ochranné krémy s SPF sú pre ženy, ktoré si strážia mladosť, nevyhnutnosťou. 

Podľa odborníčok sa však nemusíte báť faktorov SPF 50. Veľa žien si myslí, že sa s nimi neopáli a naozaj len máloktorá žena siahne po tak vysokom faktore. Ešte SPF 30 je prípustnejšia. Dôležité je však povedať, že dermatológovia a odborníci poukazujú na fakt, že počas klasickej aplikácie krému veľa ľudí nenanáša krém dôkladne a už vôbec nie v troch vrstvách. V realite aj s použitím tak vysokého faktoru toto číslo nikdy nedosiahnu a tým pádom pleť nechránia tak, ako si myslia. To je dôvod, prečo sa odporúča používať čo najvyšší faktor. 

Neprehliadnite: Zabudnite na botox a výpňové materiály pier: Plumping dokáže malé zázraky na počkanie a to bez ihiel!

Rovnako tak slnečné okuliare. Tvár má najcitlivejšiu kožu, najtenšiu a najviac náchylnú na akékoľvek zmeny. Chráňte si ju. Starajte sa o ňu. Hýčkajte si ju. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe