Presunúť na hlavný obsah

Rasistické vyhlásenie o synovi Harryho a Meghan má mať na svedomí tento člen kráľovskej rodiny: Kauza pobúrila verejnosť

Zahraničné celebrity

Žiaden rodič nechce, aby bolo jeho dieťa terčom rasistických poznámok. A o to horšie, ak ich má na svedomí člen rodiny. Vojvodkyňa Meghan Markle by o tom vedela povedať svoje.

Vlaňajší marec bol pre kráľovskú rodinu mimoriadne náročný. Čelila totiž lavíne kritiky, ktorú spustila manželská dvojica princ Harry a Meghan Markle tým, že poskytla rozhovor moderátorskému esu, uznávanej Oprah Winfrey.  

Informácie, čo vtedy vyšli na povrch, verejnosť rozdelili na dva tábory. Prvý britskú monarchiu kritizoval, druhý sa zas kriticky díval na odídencov - Harry a Meghan zhruba v tom čase oznámili, že viac nechcú byť súčasťou kráľovskej rodiny. 

Prečítajte siVeľké prešľapy členov kráľovskej rodiny: Kto sa radí medzi najväčšieho rebela s modrou krvou?

V minuloročnom rozhovore s Oprah šokovala najmä Meghan. Vojvodkyňa zo Sussexu okrem iného povedala, že kráľovská rodina má v sebe zakorenený rasizmus a ten sa prejavil pred narodením jej prvého dieťaťa - syna Archieho. "V mesiacoch, keď som bola tehotná… mali sme viacero rozhovorov, že môj syn nedostane ochranu. A tiež, že mu nebude udelený titul. A takisto obavy a rozhovory o tom, aká tmavá môže byť jeho koža, keď sa narodí," povedala Oprah vojvodkyňa zo Sussexu. Meghan však konkrétnu osobu nemenovala. 

Verejnosť od tej chvíle len špekulovala, kto z kráľovskej rodiny jej ten spomínaný rasista, ktorý riešil farbu pleti potomka princa Harryho a Meghan. Buckinghamský palác po šokujúcom rozhovore vydal stanovisko, v ktorom oznámil, že kráľovná Alžbeta II. je z problémov, s ktorými sa stretli jej vnuk a jeho manželka, smutná. Súčasne uistila verejnosť, že obvinenia z rasizmu berie veľmi vážne. 

NeprehliadniteTalentovaná vojvodkyňa Kate opäť za objektívom: Princa Georga zachytila s malou nedokonalosťou, ktorá ho robí výnimočným

Po vyše roku sa tento škandál opäť dostal na pretras. Novinár Tom Bower totiž vo svojej novej knihe "Revenge: Meghan, Harry and the war between the Windsors" (Pomsta: Meghan, Harry a vojna medzi Windsorovcami) toto meno odhalil. 

Bower podľa denníka The Mirror ukazuje na vojvodkyňu Camillu. Manželka princa Charlesa mala podľa jeho slov v roku 2016, kedy sa princ Harry zmienil o tom, že medzi ním a Megan sa prehlbuje láska, poznamenať: "Nebolo by vtipné, keby malo vaše dieťa ryšavé afro?"

Camillu mala jej rasistická poznámka následne rozosmiať. Harryho sa však mala veľmi dotknúť, podľa autora v ňom prevládal hnev. Podľa denníka ale zdroje blízke Camille dané tvrdenie odmietli, označili ho ako nonsens.