Presunúť na hlavný obsah

Salma Hayek má v 55-tke postavu bohyne: Čo si dopraje na tanieri? Tukom sa nevyhýba, práve naopak

Zahraničné celebrity

Jedna z najkrajších žien sveta Salma Hayek akoby mala po ruke elixír proti starnutiu. Nielenže vyniká svojím večne mladistvým vzhľadom, ale dlhé roky si udržiava aj prekrásnu ženskú postavu v tvare presýpacích hodín. Poďte s nami zistiť, v čom spočíva jej tajomstvo štíhlej línie.

Málokto by povedal, že mexická herečka Salma Hayek má 55 rokov, keďže na svoj vek vôbec nevyzerá. Pred pár dňami dokonca pridala na svoj Instagram fotky z dovolenky, na jednej nemá ani kvapku make-upu a hladkú pleť, na druhej zas pózuje v bikinách a pareu. A práve táto snímka vyvolala v jej fanúšikoch úžas. Mnohí sa zhodli na názore, že vyzerá absolútne perfektne. A my si myslíme to isté!

Prečítajte si: Monica Bellucci prezradila tajomstvo krásy: Ak s tým začnete po 30-tke, budete vyzerať príťažlivo a zastavíte starnutie

Jedálniček, ktorý poteší

Legendárna Salma je známa tým, že neholduje žiadnym radikálnym diétam, ale spolieha sa na zdravý a vyvážený jedálniček a, samozrejme, pohyb. Kombinácia cvičenia a zdravej stravy je jednoducho základ dlhodobo krásnej figúry. Čo konkrétne ale obsahuje ten herečkin?

Raňajky plné vitamínov

Hayek patrí do tábora ľudí, ktorí nevynechávajú raňajky.  Svoj deň začína výdatnou zmesou ovocia a zeleniny, ktorá dodá jej telu mnoho vitamínov i minerálov vrátane energie. Skladá sa z jogurtu a trošky papáje, čučoriedok, manga, jahôd, granátového jablka, zeleru, červenej papriky, uhorky, mandlí a kokosového masla. 

Zdravé tuky ako základ

Salma si uvedomuje dôležitosť zdravých tukov, ktoré sú pre telo nevyhnutné. "Tuk je tvoj priateľ," tvrdí herečka. Medzi jej najobľúbenejšie zdroje patrí avokádo, ktoré zvykne kombinovať s kuracím mäsom. Zbožňuje aj mexické tamales - mäsové taštičky z kukuričnej múky zabalené v kukuričnom liste. Rodáčka z Mexika si tiež ako každý Mexičan vie pochutiť aj na špecialitách z hmyzu, ktoré sú bohaté na bielkoviny. 

Prečítajte siIkonická Carla Bruni prezradila tajomstvo svojej perfektnej figúry: Tridsať rokov má rovnakú hmotnosť a toto je jej tajomstvo

Mäso aj na večeru

Hayek je jednoducho milovníčka mäsa a preto si ho dopraje aj na večeru. Príkladom sú kačacie tacos s guacamole, tiež morské plody.