Presunúť na hlavný obsah

Milánsky týždeň módy: Supermodelka Kate Moss predviedla módu budúcnosti, budúci rok nás čakajú tieto trendy

Móda

Módne trendy na jar/leto 2023 sú odhalené a viacerí dizajnéri sľubujú odklon od súčasnosti smerom do budúcnosti.

Bottega Veneta

Kreatívny riaditeľ Matthieu Blazy opäť potvrdil, že je dizajnérom budúcnosti. Na móle sa objavila supermodelka Kate Moss, ktorej model obletel svet rýchlosťou blesku. Flanelová košeľa a jeansy pôsobili na prvý pohľad ako jednoduchý styling, v skutočnosti išlo o nubuk – teda kožu. Neuveriteľné, cool a prelomové.

Inšpirujte sa: Štýlové topánky, ktoré sú aktuálne IN: Ako nosiť módne trendy v realite, vám ukážu nasledovné stylingy z ulice

Gucci 

Alessandro Michele, ktorý určuje smer značky Gucci opäť raz prekvapil, keď sa po móle prechádzalo 68 dvojčiat. Podstatou kolekcie bolo poukázať na to, že aj rovnaké oblečenie na zdanlivo rovnakých ľuďoch pôsobí vždy inak a vyžaruje niečo iné. Z tašiek a vreciek vykúkali Gremlins, prostredníctvom ktorých sa vrátil do detstva.

Fendi

Dizajnér Kim Jones sa vo svojej najnovšej kolekcii vrátil k Y2K móde a nadviazal tak na svojho predchodcu z roku 2000, Karla Lagerfelda. Móda mileniálov, ktorej vdýchol nový impulz. Prehliadka sa niesla tiež v znamení 25. výročia Baguette bag, na móle sa s ňou objavila aj ikona modelingu Linda Evangelista. 

Neprehliadnite: Vyskladajte si jesenný šatník po vzore Talianok: Týchto päť kúskov implementujte aj do základnej kapsule

Dolce & Gabbana

Po tom, čo hviezda reality show Kim Kardashian prezradila, že zbiera šaty od tejto značky už od svojich tínedžerských šiat, Dolce & Gabbana sa rozhodli, že sa vydajú do archívu rokov 1987-2007. Spoločne s Kim vybrali archívne kúsky, ktoré tvoria podpis módneho domu – korzety, roztrhané jeansy či leopardí vzor.

Versace

Donatella Versace mala vždy blízko k Paris Hilton a práve ona mala na svedomí temnú gotickú hudbu na jej prehliadke. V kolekcii sa objavili čierne šaty, koža, korzety so strapcami a iné prvky z 90. rokov, ktoré si mnohí dizajnéri tento rok veľmi obľúbili. Donatella vidí ženu ako sebavedomú, šikovnú, ale stále tak trochu ako divu, ktorá si ide to svoje.

Prada

Miuccia Prada a Raf Simons sa vo svojej kolekcii pohrali s protichodnými silami. Transparentné a priliehavé modely či siluety inšpirované nočnou bielizňou striedali surové odevy v podobe koženej bundy so širokým golierom. Neo- Noir akcent.

Max Mara

Ian Griffiths vychádzal vo svojej tvorbe z oslavy žien. Inšpiráciou mu boli dve ženy, ktoré definovali estetickú éru vlastným spôsobom – Renée Perle a Eileen Gray. Nefarbený plátený overal, plavky hranatého strihu či široké klobúky s širokým lemom.

- Najčítanejšie -