Presunúť na hlavný obsah

Farba vlasov vás dokáže omladiť, ale aj pridať vek: Ste si istá, že viete, čo vám pristane?

Krása

To, akú farbu vlasov nosíme, sa podpisuje na našom výzore zrejme viac ako predpokladáme. Zistite spolu s nami, čo sa vám hodí najlepšie!

Rozhodovanie medzi blond, hnedou, čiernou, či červenou je dosť ťažké samo o sebe, bez ohľadu na spektrum tónov, ktoré existujú v týchto odtieňoch. Viete však, ktoré farba je pre vás najvhodnejšia? Niekoľko aspektov by ste mali zohľadniť, pokiaľ chcete vyzerať chic a stále trendy. Navyše správny tón vám dokáže ubrať aj pár rokov. A to sa tiež počíta, nemyslíte? 

"Rozhodnutie, ktoré musíte urobiť vy a váš kolorista, je, akú farbu by ste chceli vyzdvihnúť vo svojej tvári."

Pred výberom farby na vlasy musíte najskôr identifikovať podtóny pokožky. Väčšina ľudí patrí do jednej z troch zložiek: teplý, chladný a neutrálny. Zistiť, v ktorej kategórii ste, môže byť mätúce, ale existuje niekoľko trikov ako to odhaliť.

1. Hľadajte konkrétne farby

Pokožka chladného a neutrálneho tónu má modré a olivové podtóny, zatiaľ čo pokožka teplých odtieňov má žltú a zlatú farbu. Z toho treba vychádzať. 

Inšpirujte sa: TOP riasenky, ktoré kraľujú trendom na jeseň 2022: Nekonečno vrstiev objemu a predĺženia či 4-rozmerný efekt

2. Zamerajte sa na detaily na pleti a očiach

Pozrite sa na svoje zápästie. Uvidíte tam fialové, červené, modré, zelené a žlté žilky. Tie sú tiež skvelým indikátorom tónu. Ak sú vaše žily modré alebo fialové, pravdepodobne máte chladný, ale aj neutrálny tón. Pokiaľ sú zelené a žlté ste v teplom spektre. 

Rovnako je to aj v prípade očí. Keď v nich máte veľa zlatých škvrniek a odleskov, zvyčajne sú vaše podtóny teplé. No a v prípade modrých a zelených, ste v tej chladnej kategórii. 

3. Inšpirujte sa

Keď si chcete predstaviť ako budete asi vyzerať, okrem klasických aplikácii, kde si to viete vyskúšať je lepšia voľba všímať si ľudí s rovnakým tónom pleti, očí ako vy a ich farbu. Dá vám to oveľa lepšiu predstavu o tom, ako na vás bude odtieň v skutočnosti pôsobiť.

Mohlo by vás zaujímať: Najsexi parfumy pre ženy s nádychom drzosti: Tieto vône priťahujú a zanechávajú nekonečne zvodnú stopu

- Najčítanejšie -