Presunúť na hlavný obsah

Týmito nevinnými vetami znižujete svojej polovičke sebavedomie: Aj toto je mnohokrát dôvod nevery

Partnerské vzťahy

Hoci sa tieto vety tvária nenápadne, dokážu vo vzťahu mnoho pokaziť. Dokonca až v takej miere, že keď ich používate často, partner môže mať tendencie vymeniť vás za niekoho iného. Na čo si treba dať pozor?

Veľmi nenápadne ho presne takto posielate do náručia niekoho iného

To ako na vás váš drahý pôsobí a aký dojem na vás zanecháva je pre neho rovnako dôležité prvé mesiace vzťahu ako aj po rokoch. Hoci málo mužov to dobrovoľne prizná je to fakt. Chlapi zbožňujú obdiv, byť stredobodom pozornosti a nemajú radi pokiaľ nadobudnú pocit, že už vo vašich očiach nie sú takí atraktívni ako kedysi. No a o toto sa častokrát postaráme my samy, aj keď si to neuvedomujeme. 

Neprehliadnite: Exmanžel sa mi po rozvode priznal ohľadom jednej veci: Keby som to bola tušila, asi sa s ním nerozvediem

Používame pri komunikácii so svojou polovičkou vety, ktoré sa síce tvária nenápadne, no vedia veľa pokaziť. Poznáte napríklad frázu: Pozri sa ako sa Janko stará doma o rodinu! Môj ex Emil to vedel okamžite vyriešiť! Karol to robí oveľa lepšie! ... a mohli by sme pokračovať.

Pokiaľ začnete muža vo veľkom porovnávať so svojim bývalým, jeho kolegami, či kamarátmi, koledujete si vo vzťahu o problém. Z dlhodobého hľadiska totiž chlapovi takto maximálne znižujete jeho ego. Aj keď sa možno tvári, že je mu to jedno, nie je to pravda. Ak to trvá príliš dlho, bude hľadať pozornosť a obdiv inde. A verte, že takýto chlap to, čo mu doma chýba nájde na inej adrese. Bude mu totiž lichotiť úplne všetko. Stačí aby ho nejaká žena pochválila a on bude v siedmom nebi. No a od pocitu uznania je potom len krôčik k náklonnosti. 

Mohlo by vás zaujímať: Svoju manželku viním za túto jednu vec: Neviem jej to povedať do očí, ale cítim, že to veľmi poznačilo môj vzťah k nej

Dokonca podľa štúdie z  American Sociological Association sa muži najčastejšie dopustili nevery vo vzťahu kvôli tomu, že si pripadali nedocenení. Čiže, možno je čas pozrieť sa na to, ako so svojou polovičkou komunikujete. Možno môžete ešte zachrániť viac ako ste predpokladali.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe