Presunúť na hlavný obsah

Vstup do domu ovplyvňuje náš život: Vyčistite si priestor od negatívnej energie a pozrite sa, ktoré kúsky treba vyhodiť

Bývanie

Niektoré veci, ktoré máme doma, nesú v sebe negatívnu energiu. To sa potom môže prejaviť aj na vzťahoch a tom, čo prežívame. Viete, čo je lepšie z priestoru odstrániť?

Japonci a Číňania pokladajú za najdôležitejšiu časť domu vstup. Veria tomu, že to čo uvidíte ako prvé, keď domov vchádzate, vás ovplyvní značne v tom, ako sa v danom priestore aj cítite. Podľa feng-šuej by ste sa preto mali pozrieť na to, čo máte v chodbe umiestnené. Tak ako to môže mať dobrý vplyv, dokáže sa to uberať aj negatívnym smerom. Potom sa to zrkadlí vo vašich vzťahoch, pracovnom živote aj vrámci postojov k partnerovi.

Neprehliadnite: Milovníčky romantiky sa môžu tešiť na Denník princeznej 3: Príbeh premeny škaredého káčatka na princeznú bude pokračovať

Harmóniu a rovnováhu môžu mimoriadne pozitívne ovplyvniť rastliny umiestnené striedavo napravo a naľavo od vchodu. Takisto by ste mali mať pri hlavných dverách dva rovnaké predmety. Môžu to byť nejaké sošky, sviečky, kvetináče, toto je len na vás. Zároveň sa pozrite aj na to, akým smerom sa vám dvere do domu otvárajú. Aj to má vplyv na tok prvotnej energie. 

Najideálnejšie je, ak sa otvárajú dovnútra, pretože vháňajú do príbytku čchi, teda prvotnú energiu, ktorou vstupujeme do priestorov a dokáže nás to dostať do balancu. 

Pri nábytku je vhodné zvoliť v priestore chodby a vstupu minimalizmus. Umiestnite sem čo najmenej poličiek. Ak tam aj sú, mali by byť zatvorené. Táto časť domova by mala byť, čo najčistejšia. Vhodné sú oblé línie a mäkké tvary. Všetko čo je do kruhu, pôsobí harmonicky, lebo je to uzavretný element.  

Dôležité sú aj fabry steny, ktoré sa odporúča mať biele, prípadne jemné v žltých odtieňoch. Toto zlepšuje náladu a podvedome nás to ovplyvňuje. Odporúča sa tiež pri vstupe umiesntiť príjemné vône ako citrusy, pomaranče, mätu. Svieže veci mimoriadne pozitívne ovplyvňujú myseľ. 

Čítajte tiež: Nový česko-slovenský film Slúžka: 15-ročná Anka prichádza pracovať ako slúžka do rodiny zámožného úradníka

Čo sa týka vecí, ktoré treba z chodby odstrániť sú to akékoľvek ostré predmety, kaktusy, všetko, čo má príliš ostré hrany. Platí to aj pri výbere kvetov. Do chodby voľte tie s oblými listami. Pre niekoho je to možno príliš, ale takéto veci, vraj v značnej miere ovplyvňujú to, ako sa cítime. 

- Najčítanejšie -