Presunúť na hlavný obsah

Osobnosť podľa farby aury: Aké existujú a ako odhalíte tú svoju?

Lifestyle

Aura je považovaná za neviditeľné pole energie obklopujúce fyzické telo človeka. Je ovplyvňovaná našou náladou, emóciami, rozpoložením. Farby aury sa spájajú aj s rôznymi našimi osobnostnými vlastnosťami. No ako spoznáte akú farbu má tá vaša a ostatných ľudí vôbec?

Farby môžete sledovať na svojom tele 

V skutočnosti, ako opisuje portál mindbodygreen.com, aura každého človeka je kombináciou viacerých rôznych farieb, pričom jedna konkrétna je vždy tá dominantná. Pýtate sa, ako vlastne prídete na to, aká farba dominuje vašej aure? Existujú miesta, kde si môžete nechať svoju auru odfotografovať alebo tiež môžete absolvovať rýchly kvíz o svojej aure. No ak sa chcete realizovať sami na sebe, potom odborník odporúča nasledovné: „Ak chcete otestovať svoje zrakové schopnosti, môžete si to skúsiť všimnúť sami tak, že sa jemne pozriete niekde na svoje telo alebo si šúchate ruky, pomaly ich od seba odtiahnete a uvidíte, či sa objavia farby. Čím viac to budete praktizovať, tým lepšie budete vidieť energetické pole okolo vášho tela,“ prezrádza pre spomínaný portál. 

Na iných budete musieť hľadieť o niečo dlhšie 

Pýtate sa tiež, ako dokážete vidieť auru iného človeka? V podstate platia rovnaké princípy. Podľa odborníka, budete jednoducho musieť na toho človeka hľadieť o niečo dlhšie než by vám bolo možno milé: „Nepretržite sa na nich pozerajte, kým nezačnete vidieť žiaru okolo ich tela a či ide o určitú farbu. Je to naozaj také jednoduché, aj keď nie každý môže vidieť aury tak jasne.“

Existuje 11 farieb aury a tu je ich osobnostný význam pre človeka

Červená

Ste energický a ohnivý človek. Červené aury naznačujú, že svoje myšlienky uvádzate aj rýchlo do pohybu alebo pretavujete do činnosti. Tiež táto farba aury pre vás znamená, že ste v živote stabilný. 

Oranžová

Oranžová aura súvisí so sakrálnou čakrou, ktorá sa zaoberá kreativitou a sexuálnou energiou. Oranžová v aure potom môže naznačovať prúdiacu tvorivú energiu. Tiež máte tendenciu učiť sa skôr zo skúseností ako z teórie. 

Mohlo by vás zaujímať: Ľudia s najsilnejšou životnou energiou sa narodili v tomto znamení: Toto sú deti šťasteny

Žltá

Človek s prevažujúcou žltou farbou aury je doslova slnečný a charizmatický. Má podľa odborníčky až magnetickú osobnosť, ktorá priťahuje ostatných ľudí. Predurčuje vás, aby ste sa zaoberali svojou identitou, sebavedomím, vnútornou silou. 

Zelená

Zelená je farba spojená so srdcovou čakrou, takže sa týka záležitostí srdca vrátane lásky k sebe, nielen k ostatným. Je znamením súcitu a odpustenia. Pravdepodobne tiež znamená, že ste milovníkom hudby, máte otvorené srdce, načúvate a vaša existencia môže byť ľahko ovplyvniteľná prostredím, v ktorom sa pohybujete alebo ľuďmi vo vašom okolí. 

Ružová

Ružová je ďalšia farba spojená so srdcovou čakrou. Ste láskaví, starostliví, milujúci jedinci s otvorenou mysľou a milou, súcitnou povahou, no pamätajte, že aj takáto povaha potrebuje svoje hranice, aby ste neboli zneužívaní. 

Modrá

Modrá farba v niečej aure je znakom silnej mysle. Ale aj toho, že tento jedinec žije tak trocha v oblakoch. Ako človek viac fungujete v mentálnych sférach a musíte pamätať na svoje uzemnenie. Modrá je tiež farbou krčnej čakry, ktorá riadi výraz a pravdu. 

Čítajte tiež: Farby, ktoré u vás prevládajú, dokážu odzrkadliť osobnosť. Čo značia podľa psychológov o vás?

Fialová

Fialové aury získavajú veľkú pozornosť, pretože je to farba spojená so silnou intuíciou a citlivosťou a veľkými duševnými hĺbkami. Fialová je farba čakry tretieho oka, ktorá sa zaoberá aj intuíciou. Preto môžete mať isté empatické alebo intuitívne schopnosti.

Indigo

Indigová aura často označuje veľmi citlivú a empatickú osobu. Je to človek, ktorý absorbuje myšlienky, pocity, emócie, traumy, všetko zo seba aj z druhého. Čím je indigová aura tmavšia, tým je človek citlivejší, ale aj preťaženejší energiou iných ľudí. 

Biela

Táto farba aury je na človeku zriedkavá. No ak ju máte práve vy, vedzte, že je znakom rýchlej mysle a sklonu k perfekcionizmu a nervovej energii. Biela je spojená s korunnou čakrou, ktorá nás spája s univerzálnou energiou a jednotou. Vidieť to vo svojej aure by znamenalo, že máte silný pocit spojenia s niečím väčším než ste vy.

Čierna

Ďalšia farba aury, čierna, je pomerne tiež zriedkavá. No ako poznamenáva odborník, v skutočnosti to ani nie je farba vašej aury ako taká, ale skôr znak toho, že časť vás je vyčerpaná alebo unavená. V tomto prípade si nájdite čas na uzemnenie, vyliečenie a vyrovnanie energetických hladín. 

Neprehliadnite: Prirodzenou charizmou sa nemôže pochváliť každý. Zistite, či ju podľa psychológov máte aj vy

Dúhová

Malá šanca, že máte práve dúhovú auru, ale ak ju predsa len máte, je znakom toho, že prechádzate skutočne rušným obdobím alebo ste uprostred veľkej životnej zmeny. Môžete sa cítiť mimoriadne nabití a sebavedomí, možno budete chcieť robiť nové veci. Na druhej strane táto rušná energia môže viesť k vyhoreniu a preťaženiu, takže si určite nájdite čas aj na relax.

 

- Najčítanejšie -