Presunúť na hlavný obsah

Žena Býk je citlivá a romantická, muž sa rád obzerá po iných: Akí partneri sú pre nich teda vhodní?

Zhoda partnerov

Aké znamenie zverokruhu sa hodí ako partner k ľuďom narodeným v čase od 21.4. - 21.5., Býkom?

Býk – Baran

Akčný a rýchly Baran je celkom iný ako Býk. Ten je skôr pomalší a rozvážny. Obidve znamenia sú radi dominantné, no každé trochu inak. Ak Býk dovolí Baranovi veliť, ten ho odmení intenzívnou láskou a veľkou vášňou. Baran by si však mal dávať pozor na neveru, ktorú Býk nikdy neodpustí. Býk by si mal zas dať pozor, aby Barana neobmedzoval a nesnažil sa ho vlastniť. Svojou zemou by tak mohol udusiť oheň vášne Barana.

Čítajte: Baran je dominantný a rád sa presadzuje: Aké znamenie sa k nemu hodí do vzťahu najviac?

Býk – Býk

Rovnaké znemenia si v partnerskom živote buď dokonale rozumejú, alebo sa spolu nudia. Žena Býk je citlivá a romantická, muž sa rád obzerá po iných. Obaja radi vlastnia svojho partnera, čo často môže byť dôvodom na výčitky. Neraz sa stáva, že Býci majú problém priznať si chybu, no napriek tomu si väčšinou dobre rozumejú vo všetkých oblastiach: láska, financie, umenie i domácnosť, v ktorej majú isto všetko harmonicky usporiadané.

Býk – Blíženci

Znamenia, ktoré po sebe nasledujú si odovzdávajú skúsenosti ako štafetu. V tomto prípade by bolo všetko v poriadku, akurát Blíženca niekedy hnevá pomalosť typická pre Býka. Na druhej strane Blíženca Býk priťahuje svojou krásou a umeleckými vlohami. Býk na Blížencovi obdivuje jeho všestrannosť a životaschopnosť. Tieto dve znamenia skôr vidíme ako kolegov v práci, nie životných partnerov či manželov. 

Býk – Rak

Býk aj Rak sú romanticky založené znamenia. Zvykne medzi nimi byť veľká zhoda, lebo obaja sú domácky založení. Rak je z času na čas náladový, čo môže Býka znechutiť. Spoločnú domácnosť si väčšinou zariaďujú postupne a s citom. Obe znamenia majú rady prírodu a vidiecky spôsob života, kde môžu hľadať svoje pokojné hniezdočko lásky.

Býk – Lev

Lev je v horoskope najsilnejším znamením a s Býkom, ktorý je rád dominantný, bojujú o moc. Vo vzťahu by pritom mala vládnuť predovšetkým spoločná láska. Ohnivý a aktívny Lev je v súboji s pomalším, neústupčivým a zemitým Býkom. Oboch rozdiely v živloch hnevajú. Kvadrát medzi znameniami tvorí v dlhodobom vzťahu nesúlad. Vzťah medzi Býkom a Levom preto často končí krátko po tom, čo opadne prvotné vzájomné okúzlenie.

Býk – Panna

Býka niekedy odrádza prílišná hanblivosť Panny, no zhoda živlov tieto znamenia predsa len nakoniec privedie k súladu. Ak Panna dovolí trpezlivému Býkovi roztopiť jej prvotné zábrany, vznikne pevný, dlhodobý vzťah založený na vzájomnej dôvere a pokojnej láske. Panna si musí dať pozor na prehnané kritizovanie a Býk by mal upustiť od prílišného sexuálneho experimentovania.

Býk – Váhy

Býkovi aj Váham vládne Venuša, bohyňa lásky, harmónie a krásy. Váhy sú veľmi pevné znamenie, no na dominantnosti vo vzťahu vždy netrvajú. Svojim rozumom a diplomaciou si pokojne dokážu Býka obkrútiť okolo prsta. Ich vzdušný živel provokuje zemného Býka k žiarlivosti a to často aj v prípadoch, že na to nemá najmenší dôvod. 

Neprehliadnite: Letný horoskop: Váhy nehľadajte partnera za každú cenu, Levice si môžu pokojne užívať

Býk – Škorpión

Býk a Škorpión sú v zverokruhu vo vzájomnej opozícii. Začiatok ich vzťahu býva vášnivý, pociťujú veľkú vzájomnú príťažlivosť a radosť zo sexu, no postupom času vzťah často prerastá do problematického kvôli ich rozdielnym názorom. Škorpión je hĺbavý, no často vhodí ostrú pravdu dominantnému Býkovi rovno do očí vzťah rozbije. Býk spočiatku smúti za strateným vzťahom, no často si skôr nájde trvalého životného partnera, ako opozičný Škorpión. Ak tieto dve znamenia zostanú spolu, je nutné pristúpiť k zásadným vzájomným kompromisom.

Býk – Strelec

Býk je dominantný a má sklony vlastniť partnera, čo hnevá ohnivého Strelca, ktorý má rád  nezávislosť. Vzťah týchto dvoch absolútne odlišných znamení je len veľmi ťažko udržateľný. Strelec je rodený filozof, zatiaľ čo Býk preferuje svoj zdravý sedliacky rozum a niekedy považuje Strelcove úvahy za uletené. Tu je potrebné urobiť podrobný horoskop a pozrieť sa, ako a kde sú v ňom postavené ostatné planéty, nielen Slnko.

Býk – Kozorožec

Tieto dve zemné znamenia spája živočíšna vášeň. Praktickosť zeme sa prejavuje u oboch rohatých partnerov a dáva im rovnaký zmysel pre život. Býk a Kozorožec si väčšinou dobre a dlho rozumejú. Emocionálne môžu byť rozdielni, no obaja sú v životne dôležitých situáciách rozvážni. Veľmi dobre si už na začiatku vzťahu rozmyslia, či má ich spolužitie význam, alebo nie.

Býk – Vodnár

Býk, ktorý je pod vplyvom Venuše, sa o pozemskú lásku zaujíma intenzívnejšie ako vzdušný Vodnár. Ten skôr inklinuje k duchovnej oblasti a nerád sa viaže takým pre Vodnára prízemným spôsobom, ako Býk. Preto je časté, že sklamaný Býk začne na Vodnára žiarliť. Ich spoločný vzťah je možný len v prípade, že Býk bude k Vodnárovi tolerantný a nebude sa mu snažiť brániť v rozlete.

Nepremeškajte: Znamenie, v ktorom ste sa narodili o vás veľa vypovedá: S kým podľa horoskopu nedokážete spolu existovať?

Býk – Ryby

Pre obe znamenia je typické, že sú romanticky a sexuálne založené. Ak Býk dopraje Rybe slobodu a nechá ju plávať vo svojich tajomných vodách (napríklad ezoteriky), no pri tom jej poskytne ochranu a pocit bezpečia, vytvorí tak harmonický a dlhodobý vzťah naplnený vzájomnou láskou. Empatická Ryba zas Býkovi vytvorí podmienky na rozvíjanie fantázie. Býk sa potom čuduje, koľko sa toho dá na svete objavovať. Na začiatku vzťahu sa Býkovi môže Rybka zdať veľmi iluzórna a snivá, Býk zase Rybe veľmi prízemný a realistický, no obaja sa vďaka týmto vlastnostiam majú možnosť dostať presne do stredu bytia tu, na Zemi.