Presunúť na hlavný obsah

Intuitívne stravovanie: Vnímajte svoje telo a dostaňte sa vďaka tomu do formy

Zábava

Počuli ste už o intuitívnom stravovaní? Ak nie a túžite po pozitívnej zmene na svojej postave, je na čase sa pozrieť na toto bližšie. Najmä, ak príliš neholdujete fitness rutine, to určite oceníte.

Pokiaľ sa aj vy radíte do kategórie ľudí, ktorí dlhodobo bojujú so svojou figúrou, vyskúšali ste množstvo diét, no vždy to skončilo napokon neúspechom, kedy sa ručička na váhe posunula na pôvodné číslo, možno by ste mali skúsiť niečo celkom iné. Počuli ste už o intuitívnom stravovaní? Pre niekoho úplná novinka, no práve taká, ktorá získava aktuálne veľkú popularitu. Základ je úplne jednoduchý a stojí na tom, čo zrejme aj predpokladáte - na intuícii. 

Intuitívne stravovanie je založené na potrebách a vnímaní vášho tela. Práve samotný organizmus vám povie, kedy máte jesť, aby telo dostalo potrebné živiny. Áno, zo začiatku, to bude tak trošku cesta hľadania, no napokom sa naučíte signály, ktoré vám organizmus vysiela dokonale dešifrovať. 

Čítajte tiež: Tieto potraviny spaľujú podkožný tuk: Pri redukcii hmotnosti sú alfou a omegou

Rozlišujte základ, na ktorý sa treba zamerať:

  • kedy pociťujete naozaj fyziologický hlad a nie iba chuť na jedlo
  • na čo máte chuť verzus čo si vaše telo žiada z nutričného hľadiska
  • zamýšľajte sa nad tým, kedy ste plní a kedy potrebujete jesť len zo zvyku

Ak to máme pretaviť do praxe, vždy keď pocítite, že by ste si niečo dali, je čas začať uvažovať nad dôvodom. Intuitívne stravovanie si zakladá v prom rade na tom,  či na jedlo nemyslíte iba kvôli nude, zo zvyku, stresu, ale preto, že cítite ozajstný hlad.

Neprehliadnite: Prerušovaný pôst nás učí, ako zdravo hladovať: Schudnete však len vtedy, ak sa budete držať týchto pravidiel

Neznamená to ale, že môžete zjesť všetko, čo vám príde do cesty a v nekontrolovateľnosť množstve. Vyberajte si jedlá, ktoré pokryjú nutrične vašu potrebu. To zabráni zároveň aj neodolateľnej túžbe po niečom, pričom si musíte povedať, že toto si treba odoprieť. Dôležité je mať v jedálničku okrem základných vitamínových zložiek bielkoviny, tuky, ale aj sacharidy. 

Keď si dáte občas pizzu, čokoládu, či hranolčeky  nijako  vás to neohrozí. Práve naopak. Vyhnete sa tak zbytočnému stresu z toho, že niečo nemôžete a zároveň vás bude obchádzať neovládateľná túžba sa prejedať. Celé je to postavené na tom, že z jedla nemáte mať strach. Má vás nielen živiť, ale robiť vám aj radosť. Na to nezabúdajte. Zlatá stredná cesta totiž funguje perfektne. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe