Presunúť na hlavný obsah

Prirodzenou charizmou sa nemôže pochváliť každý. Zistite, či ju podľa psychológov máte aj vy

Lifestyle

Prívlastok charizmatický je v našej spoločnosti vyzdvihovaný viac ako pekný. Niet sa čomu čudovať, toto slovo nie je nebrať ako kompliment a zároveň poukazuje na silnú osobnosť, ktorou ovplývate.

Úsmev ako hlavná črta

Nie nadarmo sa hovorí, že ľudia, ktorí sa usmievajú, sú oveľa priateľskejší a dokonca aj príťažlivejší. Nie je v tom žiadna veda - úsmev je naším pomocníkom a vie o človeku povedať veľa. Človek chce prirodzene tráviť čas tam, kde je chcený a kde je mu dobre. To človek, ktorý sa usmieva, aj predstavuje. Keď sa často smejete, ide z vás pozitívna energia úmerná charizme. Spomeniete si na niekoho s charizmou, kto sa neusmieval?

Ak chcete zvýšiť svoju charizmu, začnite sa viac usmievať. Pozor, nenúťte sa do kŕčovitých výrazov tváre, stačí jemný prirodzený úsmev zakaždým, keď sa vaše oči stretnú s inými.

Zanechávate stopu

... kdekoľvek prídete. Ľudia vám často zvyknú vravieť, že si vás pamätajú, že vás registrujú, že ste im povedomí. To znamená, že máte nielen výraznú osobnosť, ale zároveň aj charizmu, ktorá toho druhého človeka akýmsi spôsobom prinúti, aby sa pri vás zastavil.

Ak chcete túto svoju vlastnosť zviditeľniť, nebojte sa prejaviť svoju osobnosť - no poznajte hranice. Zároveň nechoďte nasilu s davom a vykračujte vlastnou cestou.

Prečítajte si: Takto ničíte svoju príťažlivosť v očiach mužov: Toto vám skrátka na sexappeale nepridáva

Vodca

Univerzita v Toronte sa rozhodla skúmať charizmu trochu inak, než sme na to doteraz boli zvyknutí. Zatiaľ čo sa väčšina prieskumov zameriavala na hornú vrstvu obyvateľstva a vysoko postavených ľudí, ich prieskum zameriava na prirodzenú schopnosť viesť človeka s tým, že ho ľudia chcú nasledovať.

Vedieť ako viesť a ako presvedčiť ľudí, aby vás ochotne nasledovali a aby prispeli k akcii, ktorú vediete a boli spokojní s týmto procesom. To je znakom, že máte určitú charizmu.

Keď túto vlastnosť máte - alebo ňou naopak nedisponujete, nebojte sa, dá sa nadobudnúť, no len intenzívnou prácou na sebe samým. Lídri sa nestávajú lídrami zo dňa na deň a ešte predtým, než získajú túto vlastnosť, pozorne sledujú okolie a snažia sa radšej inšpirovať, než kázať.

Zhodnoťte sa - máte podľa samých seba charizmu?

spolu hlasovalo 193 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe