Presunúť na hlavný obsah

Veci s negatívnou energiou, ktoré by ste doma nemali mať: Prečo sú podľa feng shui magnetom na nešťastie?

Bývanie

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, že aj predmety, ktoré máme doma môžu byť zdrojom negativity? Pozrite sa, o ktorých sa hovorí, že priťahujú nešťastie.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako máte zariadený byt, či dom? Ktoré predmety v ňom máte a akú energiu v sebe nesú? Podľa feng-shui sú určité veci, ktoré v sebe majú tendencie držať práve negatívnu energiu. No a tá sa môže následne pretaviť do vašej domácnosti a pôsobí aj na vás. Môžete sa cítiť unavení, nervózni a podráždení. 

Inšpirujte sa tiež: Farba steny v spálni ovplyvňuje kvalitu vášho spánku: Viete, ktorá je najideálnejšia a čomu sa vyvarovať?

Hojdacie kreslo

Hojdacie kreslo je doslova ikonický kus nábytku, ktorý množstvo ľudí zbožňuje, lebo na prvý pohľad vyvoláva dojem útulnosti, pohodlia a dokáže miestnosť krásne oživiť. Avšak podľa jednej írskej legendy je prázdne hojdacie kreslo akousi pozvánkou pre zlých duchov. Môže to znieť možno trošku neuveriteľne, ale pokiaľ sa vraj samo od seba hojdá, je to znak toho, že už tam niekoho nadpozemského máte.

A túto energiu podprahovo vnímate a necítite sa v danej miestnosti dobre. Práve naopak. Ľudia, ktorí sú poverčiví, preto doma takýto kúsok nikdy nemajú. 

Kaktusy

Kaktusy a vo všeobecnosti všetky rastliny s tŕňmi, či špicatými listami sú podľa feng shui do domácnosti nevhodné. Predstavujú údajne hotový magnet na negatívne a zlé vibrácie, ktoré sa prejavia vo vašich vzťahoch a väzbách s členmi rodiny. Výnimku v tomto majú ruže, pri  ktorých kvet dokáže negatívnu energiu z tŕňov eliminovať.

Vypchaté zvieratá, či sušené kvety

Toto všetko sú predmety, ktoré v sebe nesú nešťastie. Neprúdi v nich už život a práve preto v sebe držia zlé vibrácie, ktoré sa potom pretavujú do priestoru. Dokonca by ste ich nemali mať ani namaľované na obrazoch. Vtedy to má totiž rovnaký efekt

Nefunkčné hodiny

Podľa feng shui definujú zastavené, nefunkčné, či rozbité hodiny vnútorný aj vonkajší neporiadok, ktorý sa premieta aj do vášho života. Keď ich doma máte, môže sa vám stať, že sa zastavíte v určitom životnom bode a nedokážete napredovať. Sú zodpovedné za stagáciu a neistotu, ktorá vás prenasleduje.

Mohlo by vás zaujímať: TOP trend roka v bývaní 2022: Škandinávsky štýl vám nedovolí v byte skladovať nepotrebné veci