Presunúť na hlavný obsah

5 trikov ako vyťažíte z cvičenia maximum: Takto každý jeden cvik zefektívnite a dopracujete sa skôr k vytúženým krivkám

Chudnutie a diéty

Ak chcete vyťažiť z cvičenia maximum, mali by ste sa držať niekoľkých zásad, ktoré fungujú. Pozrite sa ako zo svojej fitness rutiny vyťažiť najviac, čo sa dá.

Je jedno, či cvičíte, tri alebo päťkrát do týždňa, pokiaľ chcete zo svojho tréningu vyťažiť maximum, prezradíme vám ako zvýšiť jeho efektivitu. 

1. Kombinácie, ktoré zaručia úspech

Ak začínate tréning vždy kardiom, je dôležité, aby ste aj pri ňom striedali rôzne formy. Nemusíte vždy len behať, skúste bicykel, poklus, či korčule. Keď si totiž zvykne telo len na jeden typ pohybu, postupom času ho dostanete do rutiny a ono prestane spaľovať. Čiže určite je treba aj vrámci samotného kardia, veci obmieňať.

Čítajte tiež: 5 potravín, ktoré si na jeseň musíte dopriať: Majú protizápalové účinky a chudnúci efekt je ich veľkým žiadúcim účinkom

2. Zdvojnásobte účinok svojich cvičení zloženými pohybmi

Pokiaľ chcete vidieť výsledky na sebe celkovo a o niečo rýchlejšie, stavte na zdvojnásobenie účinku jednotlivých cvikov. Maximalizujte svoj čas a výkon tak, že si vyberiete pohyb, ktorý precvičí viacero svalových skupín spolu.

Zloženými cvičeniami, pri ktorých používate celé telo, aktivujete aj menšie pomocné svaly a zároveň spálite aj viac kalórií. Ideálny je napríklad plank, pri ktorom zvíhate nohy, či ruky.  

3. Stanovte si ciele

Nemusia to byť hneď ubúdajúce centimetre v páse, či menšie číslo na váhe. Zamerajte sa na to, kam sa chcete vrámci cvičenia posunúť. Vždy niečo pridajte, zvýšte výkon a stanovte si, čo vrámci jednotlivých cvikov chcete dosiahnuť.

Každý malý krok, ktorý urobíte, je lepší ako neurobiť žiadny. Snažte sa vždy zacieliť na nejakú oblasť a na nej pracujte. 

4. Sústreďte sa na to, čo robíte

Pri samotnom cvičení je koncentrácia mimoriadne podstatná. Nezabúdajte sa preto naplno sústrediť na svoj výkon, keďže aj vďaka tomu, viete z tréningu vyťažiť maximum. Ak cítite svaly, ktoré precvičujete, robíte to správne.

5. Pravidelne si doprajte oddych

Toto nie je žiadne klišé, hoci to tak môže znieť. Opak je pravdou. Príliš veľa cvičenia a nadmerná záťaž, vedie len k preťaženiu organizmu, oslabeniu imunitného systému a to všetko oddiaľuje cieľ, ktorý ste si stanovili.

Mohlo by vás zaujímať Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Preto si jeden-dva dni v týždni, doprajte relax. Uvidíte, že aj nasledujúce tréningy, budú potom vo vašom podaní oveľa intenzívnejšie. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe