Presunúť na hlavný obsah

Začať a neprestať je jediná cesta k dokonalej figúre: Tieto tri jednoduché rady trénera implentujte do rutiny a získate telo snov

Chudnutie a diéty

Hovorí sa, že skratky k sexi postave nevedú. Teda pokiaľ si ju chcete udržať z dlhodobého hľadiska, bude to zrejme pravda. Pozrite sa, čo si osvojiť, aby ste mali krásnu postavu, avšak natrvalo!

Hoci sa mnohé z nás pokúšame dosiahnuť sexi krivky, najmä z dlhodobého hľadiska je to mnohokrát neudržateľný model. Buď si na začiatok na seba dáme príliš veľkú záťaž, prípadne sme v extrémnom kalorickom deficite, čo sa tiež odzrkadlí. Ak sa chcete vyhnúť zbytočným chybám, ktoré vás cyklia neustále v tom istom, osvojte si tri jednoduché rady trénera, ktoré skrátka fungujú.

"Ak to mám zhrnúť - základom je vnímať svoje telo ako celok, nepreťažovať sa a dopriať si kvalitné, lokálne a sezónne potraviny. Keď všetky tieto elementy spojíte, vytvoria perfektný celok. Je to ako keď skladáte puzzle, keď vám jeden kúsok chýba, nikdy nebude výsledok perfektný," vyvetľuje fitness tréner Milan Kozika. 

1. Zamerajte sa na telo ako celok

Toto je najčastejšia chyba, ktorej sa dopúšťame, keďže k nášmu telu nepristupujeme ako k celku, ale zameriavame sa na čiastkové ciele. Absolútny základ určite tvoria dobré stravovacie návyky a vhodné pohybové aktivity.

Neprehliadnite: Clean beauty: Dopracujte sa k nádhernej pleti a telu bez zbytočnej chémie, ktoré vecičky sú must-have?

Kombinácia posilňovania a aeróbneho cvičenia môže pomôcť vybudovať kvalitnú svalovú hmotu s minimom tukov, zlepší sa výzor vašej pokožky, bude pevnejšia a napnutejšia. Takisto sa postupne zlepší sa váš svalový tonus a zamedzíte tým vznikajúcemu priestoru v podkoží. 

2. Postavte svoj jedálniček na kvalitných, lokálnych a čerstvých potravinách

Zabudnite na rafinovaný cukor, polotovary, mastné a ťažké jedlá, z ktorých sa nielen priberá, ale zároveň zaťažujete celkovo aj organizmus. Obmedzte kávu, alkohol, bublinkové a sladené nápoje, fajčenie na absolútne minimum.

Pridajte do jedálnička citrusy, ovsené vločky, chilli. Pite dostatočné množstvo čistej vody, prípadne bylinkové čaje. Skrátka telo hydratujte, v čom najvyššej možnej miere. 

Príklad jedálnička

  • Raňajky: viaczrnný chlieb s tvarohom, paradajky, rukola
  • Desiata: biely jogurt
  • Obed: ryba, batáty, malý zeleninový šalát
  • Olovrant a večera: zeleninový vývar a ako dezert jablko

3. Nepreťažujte sa

Pri tréningu musíte cítiť námahu, v žiadnom prípade nie bolesť. Optimálny počet tréningov za týždeň je 3 až 5-krát v trvaní 45 – 60 minút. Treba si ale zapamätať, že vždy je lepšie cvičiť aspoň krátko, ako necvičiť vôbec. Rozhodne si musíte nechať v danom týždni aj priestor na regeneráciu. Nadmerné preťaženie svalov vedie k mnohým komplikáciám, no určite nie k vysnívanej postave.

Prečítajte si: 5 čajov, ktoré vám pomôžu elimovať vrásky a naštartujú chudnutie: Tieto by ste si mali dopriať na dennej báze

Keď sa budete držať týchto troch zásad pôjde to. Skrátka začať a neprestať je snáď jediná cesta, k vytúženej postave. Teda taká, ktorá aj funguje.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe