Presunúť na hlavný obsah

Clean beauty: Dopracujte sa k nádhernej pleti a telu bez zbytočnej chémie, ktoré vecičky sú must-have?

Krása

Limity prírodody v starostlivosti o telo nie sú takmer žiadne. Pozrite sa, ktoré pomôcky rozhodne zahrnúť do rutiny, pokiaľ máte blízko k ekológii a chemickej kozmetike sa chcete vyhnúť. Áno, ide to aj inak - udržateľnosť a eko nie je len hitom tejto doby. Stáva sa nevyhnutnosťou.

Inšpirované prírodou - Eko a vegan variácie, ktoré musíte skúsiť

Čo sa týka prírodnej kozmetiky, ak sa o ňu začnete zaujímať viac, zistíte, že je to v podstate paralelný kozmetický svet, ktorý postupne prispieva k tomu, že aj konvenčné značky sa začínajú viac zaujímať o zloženie svojich produktov a samotný pôvod ingrediencií.

Väčšina z nich sú menšie, častokrát rodinné firmy, ktoré týmpádom majú väčšiu kontrolu nad celým výrobným procesom a prirodzene si na ňom dávajú aj patrične záležať.

Od pôvodu surovín, ich udržateľnosti, férového ohodnotenia producentov, materiálov použitých v baleniach produktov, až po proces výroby. A čo je skvelé, fungujú rovnako ako tie, ktoré obsahujú syntetické zložky. Občas je fajn v tomto smere brať ohľad aj na planétu. 

Krémy a séra - SMYSSLY

Láska k dizajnu, rešpekt k prírode a kvalitné kozmetické produkty sú niečo, čo je pri kozmetických produktoch SMYSSLY, za ktorými stojí Cecília Blanárová a Silvia Straková (mama a dcéra) samozrejmosťou. Ich produkty sú hotovou alchýmiou kvality a lásky, čo v určitom zmysle, odzrkadľuje aj krásny vzťah týchto dvoch generácií. 

"My obe pristupujeme k prírode s veľkým rešpektom a úctou. Veľa z nej čerpáme a snažíme sa jej to oplácať. Tiež uznávame prirodzenú krásu žien a tú aj podporujeme. Želáme si aby ženy poznali samé seba a našli rovnováhu medzi svojím vnútrom a zovňajškom." 

Zakladajú si na kvalitnom výbere surovín, udržateľnom prístupe, volia prírodné zložky, ktoré majú okrem výživných schopností aj anti-age účinky na pleť. Ich krémy a pleťové oleje sú skvelé.

Obsahujú predovšetkým kvalitné olejové zložky doplnené o extrakty z rastlín, ktoré majú úžasné schopnosti regenerovať pleť a pôsobiť protivráskovo. Využívajú aj mleté perly, pre ich schopnosť vyživiť pokožku a zjednocovať farebný tón pleti alebo hydrolizovaný hodváb, ktorý pleť hydratuje a zanecháva ju jemnú na dotyk. 

Masky a peelingy - ONEST

Hovorí sa, že pri prírodnej kozmetike je kľúčové jedno - pokiaľ za značkou stoja prvotriedne ingrediencie, správne naformulované zloženie, moderné prístupy, vtedy je to plnohodnotná alternatíva ku konvenčnej kozmetike. Všetko toto nájdete aj v českej značke ONEST, ktorá má okrem iného, za nás úplne dokonalé pleťové masky. 

"Pleť totiž nepotrebuje veľa. Ľahko sa zaobíde bez parabénov, silikónov, parfumov a ďalších umelých ingrediencií. Aby bola krásna a plná života, potrebuje len to, čo jej prospieva. Ani kvapku navyše. Vyrábame iba z prírodných ingrediencií a všetkému, čo robíme - od obalov produktov až po našu komunikáciu - dávame čistú a minimalistickú podobu."

"Pracujeme so surovinami tradičnými pre českú oblasť (medovka, marhuľa, šípky, ovos, slnečnica) aj s výnimočnými surovinami z celého sveta (Squalane z cukrovej trstiny, turecká ruža, divoko rastúce moringa zo Zambie a Rwandy či Tsubaki olej z juhokórejského sopečného ostrova)."

Ich masky sú navrhnuté tak, že cielia na problematické miesta v pokožke, detoxikujú, zjednocujú pleť a štartujú celkovú regeneráciu.

Make - up a riasenky - MANASI 7

Udržateľnosť je skrátka trendom. Avšak takým, ktorý má veľký význam. Od šetreného získavania surovín, výrobou ekologickejších obalov alebo zakázaním testovania produktov na zvieratách.

Rozložiteľné a recyklovateľné obaly nahrádzajú tie, na ktoré sme boli zvyknuté. No a veľmi obľúbenými sa stávajú tzv. kozmetické hybridy, teda produkty, ktoré vám vrámci jedného výrobku,  urobia viacero služieb. Všetky tieto elementy vo svojich produktoch odráža aj značka MANESI 7.

Nenechajte si ujsť: Grafické očné linky a výrazné líčenie: Pozrite sa, čo diktujú jesenné trendy a ako s nimi pracovať

V jej portfóliu nájdete krásne farebné líčidlá, ktoré sú multifunkčné a obsahujú v prvom rade prírodné zložky. Hodia sa skvele aj ženám, ktoré majú problémy s ekzémami, či citlivou pokožkou, keďže práve tie väčšinou bojujú s tým, že im klasická kozmetika skrátka "nesadne".

Revolúcia v intimite - Snuggs

Nielen starostlivosť o pleť, ale aj oblasť intimity je tá, ktorá určite zahŕňa clean beauty. Pokiaľ chcete byť láskavá k svojmu telu, rozhodne stoja za vyskúšanie Snuggs nohavičky, ktoré sú vrámci udržateľnosti, ohľadu k žene samej a rovnako aj prírode bezkonkurenčné. Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať ako tabu téma, opak je pravdou a mali by sme sa svojmu telu rozhodne venovať aj v tejto oblasti. 

"V podstate skoro každá intímna téma so sebou nesie určité tabu. Náš prístup je ukazovať veci také, aké sú, prirodzene, jemne, tak aby sme nevyvolávali pocit previnenia a zároveň sme boli autentickí a dôveryhodní pre ženy aj mužov," prezradili zakladatelia značky Linda a Tomáš. 

"Predtým som nosila konkurenčné menštruačné nohavičky z Ameriky. Veľmi sa mi páčil ten nápad, či už z pohľadu udržateľnosti, alebo toho komfortu, ktorý so sebou nesú. V tú dobu som ale nebola spokojná s materiálmi, ktoré používajú. Práve preto som sa rozhodla vyvinúť vlastné. Myslím, že najväčšou výhodou je ich univerzálnosť. Každá žena si nájde čas, kedy jej vyhovuje ich nosiť. Niekto ich nosí po celú dobu svojich dní, niekto len na začiatku, na noc pod. Medzi zákazníčkami sa najčastejšie objavuje, že pre nich je najväčšou výhodou - pohodlie, bezstarostnosť a spoľahlivosť." 

Láskavosť k sebe, druhým a k planéte, to je ich hlavným poslaním. A o to aj v živote predsa ide, no nie?

Inšpirujte sa: TOP účesy, ktoré by ste mali spoznať pred cestou ku kaderníkovi: Vyskúšajte jeden z nich

Samozrejme však úplne v beauty oblasti nezatracujme ani chémiu, hoci má to slovo najmä v dnešnej dobe veľmi negatívne konotácie. Aj mnohé tieto zložky, sú v špičkovej kozmetike nenahraditeľné. V každom prípade je však dobré mať možnosť voľby aj v tejto oblasti.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe