Presunúť na hlavný obsah

Módne faux pas: Týmto kúskom sa po 30-tke radšej vyhnite

Móda

Aj v móde platí, že niečomu skrátka treba dať radšej v určitom veku zbohom. A tieto kúsky do tejto kategórie skrátka patria.

Aj móda má svoje pravidlá. Kým v teenegerskom veku, si na seba môžeme vziať čokoľvek a nikto to nerieši, s pribúdajúcimi rokmi sa táto výsada vytráca. Preto sa zamýšľajte aj nad tým, aké kúsky sa vám v akom veku hodia a čo je lepšie už vynechať. Predsa len mať osemnásť nemôžeme navždy, no nie? 

Luxus je spôsob ako outfit nosíte, nie logo, ktoré okamžite vzhliadnete

Ženy z krajiny galského kohúta tvrdia, že "luxus" je spôsob, akým oblečenie prezentujete na sebe a nie logo, ktoré vidieť aj zvrchu  Eiffelovej veže.

Neprehliadnite: Módne trendy na jar 2021, ktoré sa oplatí poznať. Dosť bolo teplákom, vymeňte ich za niektorý z týchto stylingov

Práve preto by ste najmä po 30 t-ke mali zabudnúť na tričká a svetre s veľkými nápismi. Rozhodne netlačte na to, aby bolo samotné logo na oblečení príliš viditeľné. Naopak - minimalizmus je v tomto viac ako na mieste. 

Na mladých babách vyzerajú skvele, v určitom veku už pôsobia komicky

Kúsok, ktorý ide proti minimalistickej logike a duchu elegancie, ktorou by ste sa po 30 - tke mali už prezentovať sú určite crop - topy. Áno, platí to aj keď máte top figúru. Pokojne si ich dajte v lete na pláž, ale do mesta, či spoločnosti ich vynechajte.

Teda ak nechcete pôsobiť vyzývavo a v duchu, že máte strach zo starnutia. Kým na mladých babách vyzerajú skvele, v určitom veku už skrátka pôsobia komicky. 

Výrazné obrazce, či florálne motívy na kostýmoch prenechajte mladším

Už Coco Chanel povedala, že pred odchodom z domu by ste si mali zložiť jeden kus šperku, ktorý máte na sebe. Francúzky nenosia viac ako tri kúsky naraz. Keď si dajú jeden veľký, výraznejší, vždy nechajú zažiariť len ten.

Čítajte tiež: Brigitte Bardot ako ikona minulosti aj súčasnosti. Toto sú jej tipy na večnú krásu

A platí to aj o vzoroch na kostýmoch. Výrazné obrazce, či florálne motívy, prenechajte mladším ročníkom. Ženám, ktoré sú zrelé, svedčí elegancia a noblesa. Tú dosiahnete pokojne aj výraznejšími farbami, no v jednom tóne. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe