Presunúť na hlavný obsah

Módna diverzita: To, čo bolo kedysi považované za prešľap je dnes hitom

Móda

Kúsky, ktoré boli roky zatracované, dnes opäť získavajú na popularite. Takže sa pozrite do svojej skrine a možno zistíte, že v nej máte malé fashion poklady.

Ikonický sveter v novom šate

Svetre s límčekom milovala princezná Diana aj Gabrielle "Coco" Chanel. Práve čierno - biela verzia, sa stala priam ikonickou. A hoci bol v istom čase, tento kúsok skutočne v úzadí a popularite sa netešil, dnes je všetko inak.

NeprehliadniteMovie inspo: Móda podľa neodolateľnej Sharon Stone v erotickom trileri Základný inštink

Na jarnú sezónu, by ste si ho rozhodne, mali zaobstarať. Dizajnéri najznámejších módnych domov, nešetrili pri klasickej verzii aj rôznymi výšivkami, či aplikáciami a vyzerá to skutočne dobre. Hodí sa k plisovej sukni, jeansom, či elegantným nohaviciam. Fantázii sa medze nekladú!

Ponožky na výslní

Áno, ponožky v lodičkách, či sandálikoch hlásia vo veľkom comeback. Už v 50. rokoch  20. storočia, ich nosili fanúšičky Franka Sinatru. V roku 2000 sa dostali opäť na výslnie vďaka seriálovej Carrie Bradshaw a značke Prada. No a odvtedy tu s malými obmenami rôznych variácií, máme ponožkový boom.

Nebojte sa farieb a pokojne sa v tomto smere odviažte. Ak sa radíte skôr ku konzervatívnejším typom, siahnite po jemnejších, nude, či transparentných odtieňoch. Nič nimi nepokazíte. 

Culottes ako milovaný kúsok zo 16. strorčia

Pokiaľ ich ešte nemáte v šatníku, je čas to zmeniť. S príchodom jari, dajte culottes zelenú. Ich pôvod nájdeme ešte v 16. storočí, vo Francúzsku. Tento tak trochu netradičný strih nohavíc, mal svoju hlavnú éru popularity ešte v priebehu 20. storočia. Ženy sa v nich cítili elegantne, žensky a pohodlne zároveň. 

Prečítajte si: Zaplietla som sa s mužom z manželovej rodiny: Brala som to ako nevinný flirt, on však nie...

No a inak to nie je ani v dnešnej dobe. Pokojne si k nim vezmite košeľu, kardigen a jednoznačne najlepšie vyzerajú s lodičkami alebo sandálikmi na opätku.

Plisované sukne ako nestarnúci trend

Áno, plisované sukne nosili už ženy niekoľko generácii pred nami, no dnes si opäť užívajú zašlú slávu. Sú pohodlné, pôsobia elegantne, no ak chcete vytvoriť športový look, tiež nimi neurobíte chybu. Pozor si však pri ich výbere dajte, hlavne na dĺžku. Najmä nižšie ženy, by sa na to mali zamerať. 

 

- Najčítanejšie -