Presunúť na hlavný obsah

New chapter: Je požičiavanie oblečenia novou formou udržateľnosti?

Móda

Ekológia a udržateľnosť sa čím ďalej, tým viac dotýkajú každého aspektu ľudského života. No a požičiavanie si kúskov, sa stáva novým nakupovaním. Je to praktické a veľmi trendy.

Je prenájom oblečenia vízia budúcnosti fashion biznisu?

To, že sa v oblasti módy čoraz viac skloňuje udržateľnosť, zodpovenosť a etický prístup, ktorého neoddeliteľnou súčasťou má byť ekológia, je v dnešnej dobe už našťastie citeľné. Minimalistické a kapsulové šatníky sa stávajú veľkým hitom.

Čítajte tiež: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

A skvelé je, že v tomto období si ich už skutočne viete vyskladať aj preto, že ak napríklad potrebujete nejaký jednorazový kúsok, dokážete si ho požičať či prenajať na určitý časový úsek. Na pár dní, týždňov, či mesiac. Áno, prenájom oblečania a jeho požičiavanie získava na popularite a zažíva veľký boom. 

Obchody, ktoré prenajímajú oblečenie sú mimoriadne populárne za hranicami, no získavajú si priazeň aj u nás. Veľkou výhodou je, že ak vás kúsok omrzí, pokojne ho môžete vrátiť. Daný model teda nevlastníte, ale môžete si ho požičať na nejakú príležitosť, či životné obdobie. Napríklad tehuľky, si tento systém nedokážu vynachváliť. 

Dokonca aj v čase pandémie je to na nezaplatenie, všetko vybavíte online a bez toho, aby ste kamkoľvek museli chodiť. Pri takomto type prenájmov, nájdete aj kvalitné dizejnérske kúsky, ktoré naozaj stoja za to. 

NeprehliadniteMovie inspo: Móda podľa neodolateľnej Sharon Stone v erotickom trileri Základný inštink

Postup je absolútne jednoduchý. Vyberiete si niečo podľa vašich predstáv, zvolíte si počet dní prenájmu a donesú vám to rovno pred dvere. No a v prípade, že už kúsok viac nepotrebujete, jednoducho ho vrátite a môžete si vybrať ďalší, zaujímavý model.

Takto stále vlastne aktualizujete svoj šatník, no nezaťažujete životné prostredie, pomáhate chrániť našu planétu a trend udržateľnosti, dostávate k čoraz reálnejším kontúram. Mylšlienka tohto je naozaj praktická a krásna zároveň. Tak čo skúsite to?

 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe