Presunúť na hlavný obsah

Ak rúško, tak štýlové: Módne domy a návrhári, v tom majú v čase pandémie jasno

Móda

Rúško sa stalo neodmysliteľnou súčasťou nášho života a teda aj fashion výbavy. Návrhári a prestížne módne domy robia všetko preto, aby sme nielen ochránili svoje zdravie, ale zachovali si pri tom aj neodolateľnosť.

Rúško ako spôsob prejavenia svojej osobnosti a záblesk pozitivity v súčasnom, tak trochu melancholickom svete

Pod vplyvom pandémie sa však postupne rúška, stali našou každodennou súčasťou a dokonca trendovou záležitosťou. Módni návrhári sa snažia nájsť jemnú rovnováhu medzi bezpečnosťou rúška a štýlom.

"Ešte predtým, ako sa v decembri 2019 objavil koronavírus, niektorí módni návrhári, už do svojich kolekcií, zahrnuli nový doplnok: rúško na tvár," hovorí hneď na úvod, štylistka a imidžová poradkyňa Michaela Sabolová. 

NeprehliadniteMovie inspo: Móda podľa neodolateľnej Sharon Stone v erotickom trileri Základný inštink

Ponímajú ich ako spôsob prejavenia svojej osobnosti a ako možný záblesk pozitivity v súčasnom, tak trochu melancholickom svete. Aj pre to vidíme toľko žiarivých farieb, vtipných nápisov a nekonečné množstvo prevedení.

"Vybrať si môžeme z rôznych štýlov a zladiť ich s outfitom, na akúkoľvek príležitosť. Krásne vynikne kombinácia tón v tóne, alebo ho môžete povýšiť na zaujímavý solitér, ak siahnete po zaujímavej farbe, ozdobách alebo originálnej potlači."

"Fashionistky pred tým ako vyrazia do ulíc, určite neodolajú rúšku ozdobenému o retiazku zo slnečných okuliarov. Výrazné, ale aj jemné retiazky sa do módy vrátili a platí to nielen pre slnečné okuliare, ale aj pre rúška." Nevtieravo, ale elegantne pôsobia saténové rúška v púdrových alebo jemných farbách, ktoré sú vhodné do mesta k letným šatám, ale aj do práce ku kostýmu.

Ak máte chuť na na niečo výrazné, na výber máte rúška rôznych potlačí: cool je batiková potlač, neprehliadnuteľná budete v rúšku so zvieracou potlačou, výraznými kvetmi, logom, trefným nápisom, či vtipným obrázkom.

Pocit ženskosti a výnimočnosti vám dodajú vyšívané a čipkované rúška, na špeciálne udalosti zvoľte zase napríklad rúško, posiate perličkami alebo kamienkami. 

"Tým, že rúška nás predsa len obmedzujú v našej verbálnej komunikácii, návrhári prišli s riešením a ponúkajú nám rôzne variácie transparentných rúšok. Niektoré sú doplnené o farebné lemovanie, prípadne skombinované s potlačou. K šatám zase odporúčam voliť skôr jemné materiály a drobné vzory."

Ak preferujete čierne rúška, vyberte si nejaké s nápisom (napr. Dsquared sú známe tým, že sú ušité z vysokokvalitného materiálu, ktorý môžete aj 100 x oprať ), s kamienkami či rôznymi doplnkami, ktoré z neho urobia jedinečný kúsok. Veľmi pekne vyzerajú aj saténové čierne rúška.

Niektoré známe krásky zase nosia úplne klasicé rúška, no prekrývajú ich ešte šatkou, aby docielili inakosť aj v tomto smere. Je to len na vás. Na návrat do života bez rúšok si ešte istú dobu počkáme. To však neznamená, že naše outfity nemôžu byť štýlové.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe