Presunúť na hlavný obsah

Ako sa starať o pleť pod rúškom?: Odborníčky v tom majú jasno

Krása

To, že naša pleť pod rúškom v určitom zmysle trpí, je jasné. Najmä ak ho nemáme na sebe len pár minút, ale dlhšiu dobu. Ako sa o seba starať, aby sme minimalizovali negatívne dôsledky?

Naša pokožka pod rúškom trpí. Na tom sa odborníci skutočne zhodujú. Ako sa však o pleť starať, aby sa nám zbytočne nezanášala a vyhli sme sa problémom? Vyspovedali sme make - up artistku, Veroniku Jelínek Vargovú, na čo sa zamerať. 

Tipy a rady ako si zachovať zdravú pleť aj pod rúškom

"Čo sa týka rúška, tak je to veľmi zlé, lebo tam sa nám v podstate zaparuje pokožka. Základom je teda starostlivosť. Ja by som sa napríklad vôbec nelíčila pod rúškom a ak, tak naozaj minimálne. Používala by som skôr púdrové konzistencie make - upu. Tento typ je naozaj ideálny, lebo dokáže skvele kryť, ale nejde úplne do pórov."

"Zamerala by som sa určite na dôkladné čistenie. Je úplne jedno, či sa líčime, nelíčime, čistenie je veľmi dôležité. Čistiace masky, gumovacie masky, ktoré zároveň robia taký jemnučký peeling, sú veľmi fajn. Ja by som tú pokožku nedrhla nejakými abrazívnymi peelingami." 

Prečítajte si: Aký je váš index ženskej príťažlivosti? Tieto dve veci prezradia, koľko mužov z vás nevie spustiť oči

Rozhodne je dôležité nedotýkať sa veľmi tváre, v čase keď si to rúško dáme dole. Predídeme tak tomu, že by sme si mechanicky zaniesli nejakú zbytočnú infekciu. Ideálnou voľbou sú prírodné produkty, je fajn vyhýbať sa parfumovaným zložkám, ktoré sami o sebe ešte môžu dráždiť. 

"To, čo napríklad určite aktuálne neodporúčam, sú veľmi obľúbené micelárne vody, ktoré idú len po povrchu. Samotné čistenie by malo byť minimálne trojfázové."

"Skvelé sú aj masáže tváre, či už guasha kameňmi, rollermi, alebo pokojne aj rukami. Stačí aby ste si osvojili pár ťahov. Od stredu smerom von, je ten základný. Akonáhle my totiž rozprúdime lymfatický systém v pleti, tak nám krásne vyhladí, vyplní,  ľahšie odchádzajú toxíny, tvorí sa ľahšie kolagén."

Zásady!

  1. Poznať svoj typ pokožky a následne na to vyberať produkty
  2. Zamerať sa na viac fázové čistenie pleti/ ráno aj večer
  3. Nechytať sa pleti
  4. Používať čistiace masky/ hydratačné a výživné
  5. Používanie rôznych prístrojov a masážnych kameňov na prekrvenie pleti

Neprehliadnite: Spomaľte starnutie. Toto sú spôsoby, akým zastavíte rast sivých vlasov

No a v neposlednom rade zohráva úlohu aj kvalita samotného respirátora, či rúška. V prípade rúšok si vyberajte tie z čistej bavlny, ktorá dráždi pleť najmenej. Rovnako by látka nemala obsahovať výrazné neprirodzené farbivá.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe