Presunúť na hlavný obsah

Zamerané na lymfu: Ak sa vám nedarí zhodiť, práve nesprávne fungujúci lymfatický systém môže byť toho dôvodom

Chudnutie a diéty

Áno lymfatický systém, ovplyvňuje to, ako náš celý organizmus funguje. Ak v ňom však niečo nejde tak ako má, je to problém. Pozrite sa, na čo sa zamerať.

Lymfa zásadne ovplyvňuje naše zdravie. To je jasné. Je zodpovedná za to, keď nemôžeme zhodiť, máme problém so zavodneným, či nás trápi nefunkčné trávenie. "Lymfatický systém prispieva k detoxikácii organizmu a zabezpečuje vylučovanie toxínov a škodlivých látok z tela, ako sú rôzne baktérie, ťažké kovy, alergény, chemikálie, či nasýtené tuky. Pre zdravé fungovanie tela, je nevyhnutné, aby bol v poriadku," vysvetľuje MUDr. Eva Sminková, internistka. 

Čítajte: Veľký horoskop na rok 2021: Nový priateľ, milenec a jedno znamenie zažije svoj doposiaľ najlepší rok

Ako zistíte, že lymfa nefunguje tak ako má:

  • veľká únava
  • nadúvanie
  • suchá pokožka
  • svrbenie
  • zlá koncentrácia

Veci, ktoré spôsobujú zanesenie 

Medzi najškodlivejšie aspekty, patrí nedostatok pohybu, pravidelné fajčenie a chemicky upravované potraviny. Ak túžite po zmene a prečistení lymfatického systému, musíte v prvom rade ,odstrániť tieto zlozvyky. Vaše telo, nebude vyzerať zdravo, ak sa budete stravovať nekvalitnými potravinami, ktoré sú, navyše, nezdravé pre váš organizmus.

Zlepšenie a stimulácia lymfatického systému

Nezabúdajte, že organizmus je komunita orgánov, ktoré spoločne musia fungovať. Naturálne stravovanie a organické potraviny sú najlepšou voľbou. Ďalším dôležitým bodom  je udržiavať lymfu v pohybe, piť veľa vody a vyhýbať sa chemikáliám. Tie môžu byť obsiahnuté aj v kozmetických produktoch, ako sú krémy a sprchové gély. 

Pohyb, pohyb, pohyb

Strečing, rýchla chôdza a plávanie sú považované za najväčších pomocníkov. Pri sedavom zamestnaní je dôležité kompenzovať nedostatok pohybu. Skvelým tipom môže byť krátka prechádzka počas obeda či natiahnutie svalov. Do svojho denného rituálu, zároveň zaraďte masírovanie suchej pokožky pomocou kefy. Práve tento proces vám rozprúdi lymfu v tele. 

Aby bola vaša pokožka zdravá, hladká a čistá, musí byť v poriadku aj váš lymfatický systém. Nemôžete získať zdravo vyzerajúcu pleť, sexi krivky, len na základe ničoho. Dôležité je váš organizmus prečistiť zvnútra. 

Efektívny detox lymfy počas troch dní

1. deň:  

  • Dvakrát denne si dajte zeleninový vývar z týchto druhov zeleniny: zelené papriky, špenát, tekvica, zeler, petržlen, horčičné listy, reďkovky, kapusta, zelená cibuľa, zelený šalát, brokolica, mrkva, červená repa. Je to ideálna verzia ,vrámci detoxu, bohatá na vitamíny, antioxidanty. 

2. deň: 

  • Zjedzte jeden pohár daného zeleninového vývaru namiesto raňajok, obeda a večere. Pite dostatočné množstvo čistej vody. Ak máte chuť na kávu, doprajte si jednu šálku denne. To je maximum.

3. deň: 

  • Postupujte rovnako, no dané druhy zeleniny, si môžete dopriať aj samostatne pripravené. Nezabúdajte na pitný režim.

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalý filmový zážitok si viete vytvoriť aj v doma v obývačke: Zimné príbehy, ktoré vás dostanú svojou zápletkou

- Najčítanejšie -