Presunúť na hlavný obsah

Prírodný nápoj ako spaľovač tukov: Zasýti, eliminuje túžbu prejedať sa, stimuluje metabolizmus a obsahuje len 39 kalórií

Chudnutie a diéty

Je považovaný za malý zázrak pri chudnutí. Nápoj, ktorý si celkom jednoducho pripravíte doma, má pre telo enormné množstvo benefitov. A navyše, podporuje spaľovanie tukov.

Odborníci sa zhodujú,  že strava tvorí až 70% úspechu pri chudnutí. Viete však, ktorá potravina by sa pre vás mala stať základom jedálnička, ak chcete skutočne schudnúť? Stačí ak ju budete jesť aspoň dva týždne, každý deň a uvidíte výrazné zmeny na svojej postave. 

Vrámci stravovania, by ste mali mať tento nápoj v dennej rutine

Vieme, na každého pôsobí pri chudnutí niečo iné. Niekomu pomôže prísna diéta, inému detox, ďalší sa spolieha na zdravú stravu celoročne. Nakoľko je každý organizmus iný, skutočne platí, že čo funguje na jedného, nemusí na druhého.

Avšak, čo sa týka skladby potravín, rovnako ako sa niektoré z nich podieľajú na našom priberaní a zvyšovaní hmotnosti, sú aj tie, ktoré výrazne znižujú našu váhu. Tušíte, ktorá potravina patrí pri úbytku kilogramov medzi najúčinnejšie?

Mohlo by vás zaujímať: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Ide o grapefruit. Je totiž nosičom obrovského množstva nutričných hodnôt, zasýti na dlhý čas, má minimum kalórií, pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi, znižuje pocit vlčieho hladu, no a pomáha ručičke na váhe ísť smerom nadol.

Chutné a efektívne znižovanie hmotnosti

Práve grapefruit pôsobí ako ideálny spaľovač tukov. Najlepšie je, ak si pripravíte nápoj z jedného grapefruitu, zmiešaného s 1dcl vody a vypijete ho vždy, pred hlavným jedlom. V tom prípade si doprajete oveľa menšiu porciu ako bežne. 

Prírodný grapefruitový nápoj

  • 1 grep
  • 1dcl vody
  • šťava z polovice citróna
  • štipka chilli
  • štipka soli

Takže vás viac zasýti, zníži túžbu prejedať sa, stimuje metabolizmus, obsahuje len 39 kalórií, nebudete mať po ňom chuť na sladké. A čo je veľký prínos, budete cítiť príliv energie. No a v neposlednom rade je jeho veľkou pridanou hodnotou fakt, že má vysoký podiel látok, ktoré pomáhajú v boji s rakovinou. 

Príklad jedálnička

1. deň

Raňajky: grapefruitový nápoj, ovsené vločky s jahodami
Obed:  grapefruitový nápoj, šalát s lososom
Večera:  grapefruitový nápoj, mrkvová polievka

2. deň

Raňajky:  grapefruitový nápoj, mandľové mlieko
Obed: grapefruitový nápoj, brokolica s vajíčkom a batátmi
Večera:  grapefruitový nápoj, zeleninový vývar

3. deň

Raňajky:  grapefruitový nápoj, ovsené vločky s jahodami
Obed:  grapefruitový nápoj, špaldové cestoviny s krevetami
Večera:  grapefruitový nápoj, paradajková polievka

Čítajte tiež: Ovocie, z ktorého sa najviac priberá. Možno budete prekvapení, ale niektoré veci robíte presne naopak

Práve enormné množstvo zdravotných benefitov, z neho robí potravinu číslo jeden pri znižovaní hmotnosti. Skúste presne dva týždne piť tento prírodný drink pred jedlom a uvidíte úbýtok na svoje váhe.

- Najčítanejšie -