Presunúť na hlavný obsah

Mimo komfortnej zóny: Cviky, ktoré vás síce budú stáť odriekanie, no prinesú zaručené výsledky

Chudnutie a diéty

Do leta je ešte síce ďaleko, no lepšie začať so sebou robiť niečo skôr ako na poslednú chvíľu. Navyše, tieto cviky sa postarajú aj o to, že vaša figúra zostane v top forme, dlhšie ako len na jednej dovolenke.

Ak chcete dosiahnuť zmenu kompozície vášho tela, základom je spaľovať tuk a udržať si svaly. V tom ideálnejšom prípade zvýšiť o niečo podiel svalovej hmoty a schudnúť tuk. Preto je dobre zostavený workout na nezaplatenie.

Rozcvička

Dajte dlane na podložku. Chodidlami sa postavte do rozkročeného postoja tak, aby ste mali dlane stále na podložke. Zadok zdvihnite dohora. V tej chvíli zároveň svoje telo prehýbajte smerom od nôh. Dlane však stále musia zostať na podložke.Cvik opakujte v troch sériách. Po tomto cviku, vyskúšajte aj variáciu v "šnúre".

Skoky cez švihadlo

Následne pokračujte klasickým skákaním cez švihadlo. Hoci ste ich možno naposledy robili na základnej škole je čas to napraviť. Mali by sa stať súčasťou každého vášho cvičenia. Patria medzi ideálne kardio a spálite pri nich aj pomerne dosť kalórií. 100 skokov je na úvod, tak akurát. 

Výpady s činkou

Spevníte si chrbát, zadok, vytvarujte nohy. Jednoduchý a veľmi efektívny cvik, na ktorý nič extra netreba. Stačia vám tri série počas jedného tréningu. 

Mŕtvy ťah

Za dokonalé cvičenie sa považuje mŕtvy ťah, takže mu venujte špeciálnu pozornosť. Dá sa povedať, že mŕtvy ťah je kráľovský cvik, pretože zapája takmer každý sval v tele. No a nakoľko zapájate viac svalov, logicky, spálite aj viac energie, ako keby ste cvičili izolované cviky. A o to ide. Postavte sa k činke tak, aby ste si videli celé nohy. Dajte ich na šírku ramien.

Mohlo by vás zaujímať: Core tréning: Cvičenie pre lepší postoj, zdravie a brucho, ktoré vám najviac zmení postavu k lepšiemu

Činku chyťte oboma rukami s dlaňami smerujúcimi nadol. Hlavu vystrite a narovnajte si chrbát - nadýchnite sa a potom začnite dvíhať činku postupne po holeniach až ku kolenám. Za úrovňou kolien, posúvajte bedrá dopredu a postupne sa vystrite. Nezabúdajte, že chrbát má byť rovný po celý čas. 

Drepy  

Nohy dajte do pozície niekde medzi šírkou bokov a šírkou ramien. Hrudník udržujte vystretý a pozerajte sa dopredu, mierne nahor. Kolená musia byť v jednej línii so špičkami. Urobte drep tak nízko, ako vám to vaša flexibilita dovolí. Opakujte aspoň v troch sériách. 

Šprint na záver

Celú sériu ukončite 3 minútovým šprintom. Skvelé je, že všetky cviky bezproblémov zvládnete aj v pohodlí svojho domova, v obývačke. Takže priestor na výhovorky nehrozí. Stačí 45 minút denne a výsledky uvidíte takmer okamžite.

Vždy sa sústreďte na jednu partiu tela a počas týždňa tak precvičíte všetky základné: brucho, stehná, zadok, ruky a chrbát.

Tomuto sa pri formovaní postavy vždy vyvarujte:

  • drastickému obmedzeniu príjmu jedla
  • zabudnite na striktné diéty
  • netrávte hodiny pri kardiu

Inšpirujte sa: 4-týždenný plán na chôdzu, ktorý roztopí neželané tuky: Vďaka tomuto programu schudnete na želanie

- Najčítanejšie -