Presunúť na hlavný obsah

Najpopulárnejší cvik, vďaka ktorému si predĺžite mladistvý vzhľad: Oklamete ním vek a budete pôsobiť mladšie

Fitness

Naučte svoje telo preťahovať tak, ako to robí mačka. Toto majestátne zvieratko má presne takú chôdzu, akú keď si osvojíte, budete vyzerať oveľa mladšie a pýtate sa prečo?

Čoraz častejšie sa ukazuje, že to, aký má pohyb vplyv na naše telo a starnutie, je nesmierne dôležité a nemali by sme tento fakt prehliadať. Doba, v ktorej žijeme nám mnohé zjednodušuje, no čo sa týka pohybu, môže dochádzať k jeho absencii. Sedavé zamestnanie nám ničí krčnú chrbticu a držanie tela, a práve tomu sa dnes budeme venovať.

Inšpirujte sa: 4-týždenný plán na chôdzu, ktorý roztopí neželané tuky: Vďaka tomuto programu schudnete na želanie

Cvik mačací chrbát

Cvik, ktorý vychádza z preťahovania mačky je najpopulárnejší aj pri mnohých rehabilitačných cvičeniach. Vystretie a naťahovanie tela pomáha k uvoľneniu, správnemu držaniu tela, k budovaniu core a ku krásnej vzpriamenej chôdzi, ktorú, dnes už málokto má. Toto doslova kráľovské držanie tela si môžete osvojiť vďaka zakomponovaniu cviku do vašej dennej rutiny. Musíte byť však voči sebe a svojmu telu féroví a pravidelne ho dodržiavať.

Dajte sa do pozície mačka, ruky s dlaňami sú predpažené a nohy na kolenách. Pri nádychu sa prehnite v chrbte, zakloňte hlavu a vypučte zadok smerom hore. Pri výdychu chrbát vyhrbte, posaďte panvu a hlavu s bradou smerujte k hrudníku. Cvik s dôkladným dýchaním opakujte 10x a robte pravidelne 1x denne.

Veľmi zaujímavou skúškou vášho držania tela je aj to, keď sa postavíte ku stene a vystretí sa opriete o ňu tak, aby ste sa jej dotýkali lopatkami, lakťami a pätami. Zatiahnite brucho a hlavu s bradou majte vystretú tiež. V tejto pozícii vydržte aspoň minútu.

Mohlo by vás zaujímať: Core tréning: Cvičenie pre lepší postoj, zdravie a brucho, ktoré vám najviac zmení postavu k lepšiemu

Vzpriamený postoj ako cesta k mladosti

Vďaka vzpriamenému kráľovskému postoju si pomáhate aj v pružnosti svalov, o ktorých by ste to ani len nepovedali. Sú nimi vrásky na krku a na tvári, ktoré vplyvom veku a straty elasticity pokožky prirodzene podliehajú gravitácii. Správnym držaním tela a cvičením ich však dokážete potlačiť, povedali by ste to? 

Neprehliadnite: Vytvorte si doma vlastnú posilňovňu: Detaily, ktoré zefektívnia vaše drepy či cviky a privedú vás ku krajšiemu telu

Zdá sa teda, že mačací cvik je nielen skvelou motiváciou na telo, ale aj mladistvý vzhľad ako taký. Ženy totiž v honbe za krásnou a mladou pleťou často zabúdajú práve na krk a dekolt, ktoré čo to potom prezrádzajú. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe