Presunúť na hlavný obsah

Pre nohy ako z magazínu sa nemusíte zodrieť v posilňovni: Vyskúšajte túto kombináciu troch cvičení

Fitness

Nové cvičenie pre rok 2021 sa bude niesť v kombinácii týchto troch cvičení. Zabezpečia vám nohy ako z magazínu a krásny a pevný zadok.

Mať krásne štíhlu a pevnú dolnú časť tela by si iste priala každá z vás. Pre nohy ako z magazínu ale nemusíte zodrieť kožu v posilňovni.

Vyskúšajte kombináciu kardio pohybu, baletu a pilates. Budete ohromené, ako rýchlo na sebe spoznáte rozdiel.

Že Total Barre prináša rovnaké, ak nie lepšie výsledky než kdejaký silový tréning, si na vlastnej koži vyskúšal aj rad známych modeliek a hollywoodskych hviezd.  Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si: Vytvorte si doma vlastnú posilňovňu: Detaily, ktoré zefektívnia vaše drepy či cviky a privedú vás ku krajšiemu telu

Spojenie prvkov pilates, baletu a vytrvalostného tréningu, to je Total Barre. Cvičenie, ktoré vám na prvý pohľad môže pripadať jednoduché, je vo výsledku poriadna zaberačka.

Pri jednej lekcii posilníte svalové partie, o ktorých ste ani nevedeli.  Naučíte sa správnemu držaniu tela, a ešte spálite nejaké tie kalórie.

Výhodou Total Barre je tiež to, že je absolútne pre každého, a to bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností.

Prečo by ste to mali skúsiť

Učí správnej biomechanike pohybu. Za podpory hudby zlepšujete držanie tela, jeho pružnosť, vytrvalosť a dynamickú stabilitu. Každá hodina je iná, vždy prispôsobená na mieru klientom.  Zakaždým si tak vyskúšate trochu inú choreografiu.  Možnosti sú nekonečné!
Využíva rôzne pomôcky pre zlepšenie pohybu alebo pre jeho väčšiu intenzitu: baletná tyč zabezpečuje, aby nedochádzalo k prepínaniu svalov nesprávnym spôsobom, flex band (guma) a 500 gramové loptičky pomáhajú posilniť ruky, väčší overball je využívaný pre intenzívnejšiu prácu dolných končatín.

Ako sa na tréning najlepšie pripraviť?

Cvičenie Total Barre nevyžaduje príliš veľké náklady súvisiace so športovým oblečením. Predstavte si, že idete na hodinu baletu, pri ktorom sa budete pravdepodobne najlepšie cítiť v legínach, tielku alebo tričku a protišmykových ponožkách.  V tomto prípade sú ale aj bosé nohy celkom v poriadku.

Fľaša s vodou po ruke je samozrejmosťou, uterák tiež.

Priebeh lekcie

Vzhľadom ku kombinácii niekoľkých druhov športových aktivít, potrebujete pri Total Barre aj niektoré cvičebné pomôcky.  Medzi tie patrí napríklad odporová guma, overball, záťažové loptičky a pod. Počas samotnej lekcie dôjde aj na uchopenie baletnej tyče.

Pred tréningom nesmie chýbať rozcvičenie a dôkladné prehriatie všetkých neskôr namáhaných svalových partií.  V sprievode hudby potom prechádzate z pozície do pozície, za asistencie skúsených lektoriek.  Tá nielen, že hodinu vedie, ale aj po celý čas kontroluje správne prevedenie jednotlivých cvikov.

V závere sa samozrejme opäť vystrečujete, čím predídete neskoršiemu možnému skráteniu svalov.

Cvičenie Total Barre je síce prednostne zamerané na nohy a zadok, to ale neznamená, že aj vrchná polovica tela nedostane čo preto.

Zo zdanlivo jednoduchého tréningu vás bude druhý deň zaručene, avšak príjemne bolieť celé telo.  Na ladný a elegantný pohyb si tak stopercentne spomeniete druhý deň napríklad pri snahe si sadnúť alebo vyjsť po schodoch.
Verte ale, že si Total Barre ihneď zamilujete. 

Mohlo by vás zaujímať: Táto časť ženského tela starne najrýchlejšie: Poradíme vám cviky, ktorými si predĺžite mladosť

Ako často cvičiť?

Vychádzajte z toho, že svalová pamäť je 2 až 3 dni, preto ideálne dvakrát až trikrát týždenne.  Ale aj keď cvičíte raz týždenne, má to rozhodne efekt, ktorý ucítite ihneď po konci hodiny.  Môžete k tomu pridať ešte klasický pilates alebo napríklad prechádzky v lese.

Kde uvidíte výsledky?

Na všetkých oblastiach, na ktorých chcete zapracovať. Horné končatiny, hlavne tricepsové svalstvo, sa spevní.  Tiež bruško, vnútorná a vonkajšia strana stehien, zadoček pod. A čo je dôležité, môžete si z hodiny odniesť aj krásne vyčistenú hlavu.  Pri cvičení sa totiž zameriavate len a len na seba.  Stačia vám dva mesiace intenzívneho cvičenia a nespoznáte sa. Zistíte, že ste nikdy nemali tak vycvičenú vnútornú stranu stehien.

- Najčítanejšie -