Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie čaje na chudnutie: Tieto dokážu zrýchliť metabolizmus, spaľovanie tukov a znížiť krvný tlak

Chudnutie a diéty

Ak hľadáte čaje na chudnutie, sústreďte svoju pozornosť na náš výber.

Niektoré čaju dokážu zrýchliť metabolizmus a tým aj spaľovanie tukov.  Kupujte ale čaje kvalitné, najlepšie v čajovniach.  Tam by ste mali mať istotu, že obsahujú dostatok účinnej látky.  A ktoré čaje sú na zhadzovanie kíl najlepšie?

Čítajte tiež: Najproblematickejšia partia tela u žien je podľa trénera táto: Ak sa ňu zameriate včas, dokážete z nej urobiť prednosť

 1. Mätový čaj

Čaj z lístkov mäty piepornej má veľa blahodarných účinkov nielen pre naše telo, ale aj myseľ.  Má upokojujúce účinky, pomáha proti stresu, relaxovať a lepšie zaspávať.  Pomáha tiež pri chudnutí - vie zahnať chuť na sladké alebo nezdravé jedlá.  Podľa všetkého je to vďaka chuti a vôni.  Štúdia publikovaná v časopise Neurologic and ORTOPEDIC Medicine ukázala, že vôňa stačí: ľudia, ktorí inhalovali esenciálny olej z mäty každé dve hodiny, pociťovali viac energie aj pri zníženom energetickom príjme.  Mäta má tiež upokojujúce účinky.  Lepší spánok a zníženie hladiny stresu sa môžu pozitívne prejaviť aj na vašej váhe.

 Ako čaj pripraviť: Čerstvé alebo sušené listy zalejete vriacou vodou, prikryjete a necháte 15 minút lúhovať.  Potom zlejte, pite teplý aj studený.

 2. Zelený čaj

Ďalším z obľúbených čajov podporujúcich funkciu metabolizmu a chudnutie je zelený čaj, čo potvrdzuje mnoho štúdií.  V jednej štúdii z roku 2008 sa 60 obéznych pacientov počas 12 týždňov riadilo rovnakými stravovacími pokynmi lekárov.  Jedni z nich k tomu pili zelený čaj, iní placebo.  V priebehu štúdie stratili ľudia, ktorí pili zelený čaj, o 3,3 kilogramu váhy viac než skupina s placebom.

Môže to byť spôsobené tým, že extrakt zo zeleného čaju má obzvlášť vysoký obsah katechínov, prirodzene sa vyskytujúcich antioxidantov, ktoré môžu zrýchliť váš metabolizmus a spaľovanie tukov.  Zelený čaj tiež čiastočne potláča chuť do jedla.  Na chudnutie je obzvlášť vhodný zelený čaj matcha, koncentrácia katechín je v ňom najvyššia.

Ako pripraviť čaj matcha: Dva gramy prášku matcha dajte do hrnčeka a zalejte vodou s teplotou max. 70 ° C.  K príprave jednej porcie použite 70 ml vody.

Ako uvariť zelený čaj: Na hrnček o veľkosti 250 ml použite asi dve čajové lyžičky čaju.  Uvarte vodu a nechajte ju vychladnúť na 60-80 ° C (2-3 minúty).  Čaj lúhujte približne 2 minúty, prípadne podľa toho, čo je napísané na sáčku.  Pite tri až štyri šálky denne.

 3. Zázvorový čaj

Zázvor mierni nevoľnosti, podporuje krvný obeh a posilňuje imunitu. Napomáhá regulácii krvného cukru, čo sa zdá byť ako kľúčový faktor pri udržiavaní ideálnej telesnej váhy.  Niektoré štúdie ukazujú, že predlžuje pocit sýtosti.

Ako pripraviť čaj: 5 cm dlhý kúsok zázvoru olúpte a odšťavte.  Ak nemáte odšťavovač, zázvor nastrúhajte a vložte do pohára.  Pridajte šťavu z jedného citróna, lyžičku medu a zalejte horúcou - nie však vriacou - vodou.  Pite 2x denne tak teplé, ako znesiete.

Neprehliadnite: Keď obmedzíte v jedálničku túto jednu vec, vaše telo sa vám poďakuje: Znížite si tlak a zlý cholesterol

 4. Čaj oolong

Čaj Gaba oolong má vysoký podiel gamaaminomaslovej kyseliny vďaka zvláštnemu výrobnému postupu.  A práve táto kyselina má podľa najrôznejších štúdií pozitívny vplyv na ľudské zdravie.  Po prvé: pomáha proti nespavosti.  Po druhé: znižuje stres a úzkosť, má upokojujúce účinky.  Niektoré štúdie ukazujú, že dlhodobo tiež zlepšuje koncentráciu a dokáže znížiť bolesti hlavy a svalov.  Každopádne ale znižuje krvný tlak a hladinu cukru v krvi.  Obsahuje tiež katechíny.  Podobné látky sa nachádzajú v zelenom čaji a podporujú schopnosť tela odbúravať tuk.

Ako pripraviť čaj: 6-8 gramov čaju zalejte 0,3 l vody s teplotou 85 ° C a nechajte v kanvici lúhovať 1-2,5 minúty.

- Najčítanejšie -