Presunúť na hlavný obsah

Ak chcete mať bezchybnú pleť bez vrások a akné, základom je správne čistenie: V tomto robia ženy najväčšiu chybu

Krása

Dôsledkom toho, že si pleť nesprávne vyčistíme, môže byť problém, s ktorým budeme bojovať ďalšie dva mesiace. Vyspovedali sme dermatologičku, ktorá nám prezradila, aké chyby robíme najčastejšie a ako to robiť správne.

Chyba, ktorej sa najmä Európanky dopúšťajú najčastejšie

Hoci na dokonalom líčení si dáva záležať takmer každá z nás, s odlíčením a jeho technikou je to už horšie. Na to sa väčšinou až tak nesústredíme. A to je veľklá chyba. Kým ženy v Ázii, sa tejto fáze venujú veľmi intenzívne, u nás sa to až tak "nenosí". A to je jeden z dôvodov, prečo majú Aziatky v 80% oveľa krajšiu a bezproblémovejšiu pokožku. 

Neprehliadnite: Mesačný detox, vďaka ktorému sa zbavíte celulitídy: 5 potravín vám v tom pomôže a svoj boj máte vopred vyhraný

"V zásade platí jedna vec, ktorú my dermatológovia, hovoríme každej žene: Tak dlho sa líčite,  rovnaké množstvo času, by ste mali venovať aj odlíčeniu. Akákoľvek večerná rutina, musí obsahovať obe fázy čistenia. Odlíčenie, ak používame make - up a čistenie, bez ohľadu na to, či ho používame alebo nie," vysvetľuje MUDr. Alexandra Moravcová, dermatologička.

"Zabudnite na používanie micelárnych vôd, ktoré z dlhodobého hľadiska len pleť vysušujú a jediné, čo nimi dosiahnete, je väčšia citlivosť."

Urobte si z toho rituál alebo ako má správne odlíčenie vyzerať v praxi:

  • odličovač
  • cleanser
  • pleťová voda, toner, tonikum, voda v spreji
  • pleťové tonikum
  • pleťové sérum
  • očný krém
  • krém na tvár 

Toto celé vám zaberie približne 15 minút. No ak chcete mať naozaj peknú pleť, držte sa toho. 

"Vhodné sú dvojfázové odličovače, ktoré obsahujú olejovú a vodovú zložku. Dvojfázové odličovanie je skvelé preto, lebo aj produkty dekoratívnej kozmetiky obsahujú spomínané zložky a jedine takto ich z pleti dobre odstránite."

Čítajte tiež: Najbohatší proteín v tele, ktorý je kľúčom k mladosti: Takto zvýšite jeho príjem v strave a spomalíte starnutie

Následne použite nejaký prípravok na odstránenie odumretých buniek a dočistenie. Záleží len na vás, či zvolíte čistiace mlieko, emulziu, penu, gél prípadne olej. Potom si naneste pleťové tonikum, ktoré pokožku dočistí, hydratuje a zároveň vyrovná jej prirodzené pH.

Ďalej aplikujte sérum, ktorého úlohou je preniknúť hlbšie do pokožky. Nikdy nemiešajte sérum s krémom, lebo by ste zabránili jeho prieniku do hlbších vrstiev. Sérum má totiž menšie molekuly ako krém. Až po vstrebaní séra, nanášate ako posledný bod krém.

"Hoci to celé vyzerá zložito, je to len o zvyku. Urobte si z toho večerný rituál a uvidíte, že už po pár mesiacoch, budete badať veľké zmeny na svojej pokožke. Navyše je dokázené, že ženy, ktoré sa toho držia, chodia na oveľa menej invazívnych zákrokov, alebo ich vôbec nepotrebujú."

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe