Presunúť na hlavný obsah

Posilnite si imunitu! Tieto potraviny vás ochránia v chrípkovej sezóne

Lifestyle

Jeseň je už v plnom prúde a s ňou nepochybne aj chrípková sezóna. Ako si prírodnou cestou čo najviac posilniť imunitu a byť odolný voči nákazám?

Biely jogurt

Jedna z najzdravších a najobľúbenejších potravín je nielenže skvelá pre udržiavanie dobrej postavy, ale zároveň aj pri budovaní imunity. Pozor, nie je však jedno, aký jogurt si kúpite - ak chcete, aby z neho mala vaša imunita čo najväčší osoh, musí obsahovať priobiokultúru, ktorá pomáha budovať črevnú mikroflóru. Nie nadarmo sa odporúča konzumovať v pravidelných dávkach.

Ryby

O tom, že ryby patria medzi najzdravšie jedlá na svete, zrejme nepochybuje nikto. Mnoho vedcov apeluje na veľké množstvo pozitívnych účinkov, ktoré ich konzumácia prináša - obsahujú zdravý tuk omega-3 mastné kyseliny, vitamíny D, vápnik či železo. Vďaka tomuto zloženiu udržiavajú naše telo, srdce a mozog zdravé - a tak sa okrem toho, že si vybudujete ochranný štít pred baktériami, chránite aj pred inými chorobami, akými sú Alzheimer, mozgová mŕtvica či srdcový infarkt. Mimoriadne obľúbené sú aj pre to, že aj vyhasnutej pleti dokážu vrátiť hebkosť a lesk.

Prečítajte si: Kráľovské cvičenie na predĺženie veku: Vyskúšajte každé ráno robiť cvik pre dlhovekosť

Banány

Vraví sa, že už jeden kus tohto ovocia denne nám dokáže predĺžiť krásu. Ešte väčší dosah má však na naše zdravie - nielenže nám dodá bleskovo energiu, ale zároveň znižuje produkciu žalúdočných kyselín a slúži ako prevencia vzniku žaludočných vredov. Telu dokáže dopĺňať stratené živiny, vitamíny a aj tryptofán - čo je aminokyselina, ktorá podľa viacerých štúdií zohráva dôležitú úlohu pri lepšej nálade. Videli ste už šťastného a chorého človeka?

Zázvor

Prvý pomocník pri boľavom hrdle je zároveň aj skvelým pomocníkom pri budovaní imunity. Na naše telo pôsobí antibakteriálne, čím má blahodarné účinky na organizmus. Vedeli ste však, že zázračný nápoj zo zázvoru dokáže pomôcť aj pri migréne? A aby toho nebolo málo, dokáže zlepšiť trávenie, odstrániť nadúvanie a pálenie záhy... a ak toto nie sú dostatočné dôvody, prečo ho skúsiť, tak už žiadne.

Neprehliadnite: To, čo jeme, vplýva na naše správanie a psychiku: Ak chcete harmonický život, tieto jedlá podľa odborníka vynechajte

Kyslá kapusta

Kyslá kapusta už odjakživa patrí k najzdravším potravinám. Obsahuje nielenže veľké množstvo vitamínu C, zároveň sa môže pýšiť aj vitamínmi A, B, E a K. Aby toho nebolo málo, nájdeme v nej aj kyselinu listovú, ktorá v dobrej kondícii nielenže udržiava naše telo, ale zároveň aj mozog. Niektorí lekári dokonca odporúčajú denne vypiť pohár šťavy z kyslej kapusty pre dokonalé prečistenie tela. Nuž, nie nadarmo je kyslá kapusta obľúbenou potravinou najmä v zime.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe